Przejdź do treści głównej

Wspierać organizacje możemy nawet robiąc zakupy – poznajcie FaniMani.pl

autor(ka): Michał Jadczak, technologie.ngo.pl
2015-02-05, 03:30
archiwalne
Takie inicjatywy są najlepszym dowodem na to, że w każdej dziedzinie pozostało jeszcze wiele miejsca na innowacyjne pomysły. Wspieranie organizacji pozarządowych kojarzy się zazwyczaj z przekazywaniem procentu z podatku, wysyłaniem SMS-ów albo klikaniem w guziki na stronach www.FaniMani.pl zmienia reguły gry, bo teraz pomożemy robiąc zakupy.

W dodatku nie będziemy musieli zapłacić ani grosza więcej, niż gdybyśmy nie pomagali. To dla niektórych wielka zaleta, ale nie to jest najważniejsze. Ważne jest to, że oto widzimy kolejną inicjatywę mającą szanse na ogromny sukces, a stworzoną z myślą o wspieraniu sektora pozarządowego. I to w sposób naprawdę ciekawy!

Serwis FaniMani.pl jest czymś w rodzaju pośrednika pomiędzy nami a całą rzeszą sklepów internetowych, będących partnerami projektu. Z obszernej listy współpracujących podmiotów wybieramy cel, jaki chcemy wspierać oraz interesujący nas sklep, a następnie zostajemy przekierowani na jego stronę. Tam dokonujemy zakupów i voilà – gotowe! System zapamiętał, że przekierowanie nastąpiło z serwisu FaniMani.pl, a więc określony procent wartości naszych zakupów zostanie przekazany na wybraną przez nas organizację. A mogą być to niemałe kwoty, ponieważ niektórzy partnerzy przekazują aż do 6% wartości zakupów. To naprawdę dużo.

– Naszą działalność rozpoczęliśmy od współpracy ze szkołami, które mogły finansować różne wydarzenia w ramach swojej działalności. Do wielu szkół nie dało się dotrzeć osobiście, postanowiliśmy zatem powołać do życia serwis internetowy, bazując na podobnych doświadczeniach, m.in. z Australii, ale także z innych części świata. Zwróciło się do nas stowarzyszenie zajmujące się wsparciem dla szkół sugerując, byśmy skierowali swoją działalność również do trzeciego sektora. I tak się zaczęło – wyjaśnia Kurt Montgomery, prezes Fundacji FaniMani.

Aby rozpocząć zbieranie darowizn, wystarczy założyć konto w serwisie. Informacje dotyczące poszczególnych beneficjentów są weryfikowane w celu uniknięcia jakichkolwiek nadużyć. Pomaganie jest równie proste – zakładamy konto w serwisie i pamiętamy, aby zakupów internetowych dokonywać za pośrednictwem FaniMani.pl. – Od grudnia przyłączyło się do nas już blisko 350 stowarzyszeń i fundacji, które aktywnie działają i zbierają darowizny wygenerowane przez wspierające je osoby podczas zakupów w blisko 500 e-sklepach – mówi Anna Kromska, koordynatorka projektu. – W grudniu odwiedziło nas 4,4 tysiąca użytkowników, natomiast w styczniu już 6,6 tysiąca. Łącznie to ponad 10 tysięcy unikalnych użytkowników, z czego ok. 17% powraca do serwisu, by lepiej zapoznać się z jego działaniem, jak również z naszymi partnerami – dodaje Montgomery.

Wśród partnerów serwisu znajdziemy sklepy, z których korzystamy nader często, by wymienić chociażby Empik, księgarnie Matras, sieć Merlin.pl, technologiczne markety Saturn, MediaMarkt i MediaExpert, sklepy Vobis, Sferis, Komputronik, sieci Play i Orange, biura podróży, linie lotnicze, Microsoft, perfumerie, sklepy z biżuterią, wyposażeniem wnętrz, a nawet market spożywczy Auchan oraz sklep zoologiczny ZooPlus. Jest w czym wybierać, a więc pomaganie naprawdę z FaniMani.pl naprawdę nie jest trudne!


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: Technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 9 5

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Fajna inicjatywa, chociaż wcale nie taka innowacyjna :) ~Maja Kochanowska 13.02.2015, 11:53 Pozwolę sobie wspomnieć, że FaniMani nie jest pierwszym tego typu serwisem w Polsce. 4 lata temu, będąc jeszcze studentką założyłam firmę "Delfin Kacper". Prowadziłam sklep internetowy, który na takiej samej zasadzie wspierał fundacje. Niestety, ze względu na bardzo niewielkie fundusze na start oraz kompletny brak doświadczenia w prowadzeniu firmy, nie udało mi się rozwinąć mojego pomysłu i Delfin Kacper szybko zakończył działalność. Teraz pozostały po nim tylko wpisy w katalogach: http://www.szopsy.pl/inne/sklep-internetowy-delfin-kacper-kup-i-pomoz!-s-380/ http://dedo.com.pl/sklep,8035.html i kanał na vimeo: https://vimeo.com/user5516461 Przyznam, że chodziło mi czasem po głowie, aby w przyszłości powrócić do mojego pomysłu, już bardziej profesjonalnie niż wtedy, a tu widzę ktoś mnie ubiegł ;) Życzę zatem sukcesu, jestem pewna, że pomysł jest trafiony :) ODPOWIEDZ
  • [+] Rozwiń komentarz To nie jest żadna fundacja, tylko komercyjne przedsięwzięcie. ~Witek 05.02.2015, 06:05 To nie jest prawdziwa fundacja i wsparcie działań instytucji pozarządowych. To komercyjne przedsięwzięcie, którego celem jest zarobek inwestorów. Fanimani zarejestrowano jako fundację, by ładnie wyglądało i było dobry PR, ale prawdziwe Fanimani to spółka z o.o. do której weszli inwestorzy, którzy chcą zarobić. Fundacja płaci spółce za obsługę i tym samym organizatorzy mogą zarobić. Wystarczy sprawdzić KRS. Jeśli chcesz przekazać pieniądze jakiejś fundacji to można po prostu zrobić przelew na jej konto. Prosto i bez pośrednictwa biznesmenów, którzy chcą na tym zarobić. ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • nowe technologie
  • współpraca z biznesem