Przejdź do treści głównej

Wykorzystaj kody QR do aktywizacji lokalnej społeczności

autor(ka): MIchał Jadczak
2015-07-24, 08:51
archiwalne
Nieco zapomniana technologia kodów QR powoli zaczyna przeżywać swój renesans. Warto zatem wykorzystać tę niecodzienną technologię do pożytecznych celów - wakacyjnej aktywizacji społeczności lokalnej!

Niewątpliwą zaletą kodów QR jest przede wszystkim to, że mogą je odczytać zarówno najnowsze, jak i starsze modele telefonów, właściwie niezależnie od systemu operacyjnego. Nawet nieco antyczne Nokie na legendarnym Symbianie poradzą sobie z zaszytą w QR treścią.

Co lepsze, wcale nie trzeba szczególnie kombinować, aby wymyślić oryginalne zastosowanie dla kodu QR. Darmowe generatory pozwalają umieścić w nich wszystko, od adresów strony internetowej po dokumenty PDF, więc możliwości jest wiele.

Podajemy kilka przykładowych generatorów kodów QR, które znaleźć można w sieci:

http://pl.qr-code-generator.com

http://www.qr-online.pl

http://goqr.me

http://www.qrstuff.com

https://www.the-qrcode-generator.com

Z naszej strony proponujemy prostą i edukacyjną grę terenową. W każdym niemalże zakątku Polski znajdą się miejsca warte uwagi, czy to ze względu na ich historię, czy architekturę lub lokalną wartość sentymentalną. Przygotujcie krótkie informacje o takich miejscach, zaszyjcie je w kodach QR, a te wydrukujcie i umieśćcie w okolicy tychże miejsc. Zorganizujcie dla młodzieży konkurs na odkrycie jak największej ilości informacji o wybranych miejscach i niech resztę zrobi chęć do zdrowej rywalizacji oraz dobra zabawa.

W tym miejscu znajdziecie anglojęzyczny generator gier terenowych z wykorzystaniem kodów QR:

http://www.classtools.net/QR/

Co ciekawe, stworzone z jego pomocą zabawy nie wymagają stałego dostępu do sieci, więc są wygodne i proste do zrealizowania.

Kody QR można wykorzystać na tysiące sposobów i przy dzisiejszej technologii ich tworzenia ogranicza nas jedynie wyobraźnia. A wakacje to doskonały okres na to, by zaprzyjaźnić się z tą niecodzienną technologią przekazywania treści!


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: Technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 0 1

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • nowe technologie