Przejdź do treści głównej

Będąc na Woodstocku, nie zapomnijcie odwiedzić strefy NGO!

autor(ka): MIchał Jadczak
2015-07-30, 09:59
archiwalne
Jeden z największych światowych festiwali muzycznych, rodzimy Woodstock, startuje już 30 lipca. W okolicach Kostrzyna nad Odrą zgromadzą się setki tysięcy fanów dobrej muzyki oraz działalności prowadzonej przez Jerzego Owsiaka. Będzie się działo!

Jak wiadomo, nie samą sceną Woodstock żyje. Festiwal słynie z organizacji wielu eventów odbywających się w trakcie imprezy, a skupionych wokół szeroko pojętej kultury, sztuki i społeczeństwa. Oczywiście, nie da się ukryć, że takie gwiazdy, jak Dream Theater, Black Label Society czy Shaggy mogą skutecznie odciągnąć od jakiegokolwiek innego wydarzenia w pobliżu, ale gorąco zachęcamy jednak, by odwiedzić nie tylko pole przedsceniczne.

Ciekawie wygląda tegoroczna strefa organizacji pozarządowych. Spotkamy w niej m.in. Amnesty International i Greenpeace, a więc dwie organizacje o globalnym zasięgu, obie walczące o godne prawa do życia – ludzi i zwierząt. Obok nich zobaczymy działające nieco pokrewnie do powyższych Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Ptaki Polskie i Stowarzyszenie Projekt: Polska (kampania HejtStop), a więc dwa działania ukierunkowane na wzajemne poszanowanie wszystkich mieszkańców naszej planety.

Oprócz tego dowiemy się, jak ważna jest profilaktyka onkologiczna i bezpłatnie zbadamy skórę w namiocie Fundacji Rosa, poznamy zagrożenia wiążące się z wirusem HCV dzięki zespołowi Fundacji Edukacji Społecznej i Narodowemu Instytutowi Zdrowia (PZH) oraz uświadomimy sobie, jak łatwo możemy pomóc, stając się krwiodawcą – to dzięki Fundacji Dzień Dla Życia.

Stowarzyszenie Program STACJA uświadomi Was, jak chronić się przed ryzykiem zakażenia wirusami HIV i STI, opowie o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków i substancji psychoaktywnych, odpowie na pytania związane z seksualnością, antykoncepcją, etc.

Nie lada gratkę dla siebie znajdą też pasjonaci programowania. W Hackerspace Woodstock odbędą się zajęcia z zakresu modelowania i druku 3D oraz programowania z wykorzystaniem znanej platformy Arduino. Odbędzie się również Keysigning Party.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o szkodliwym wpływie narkotyków i innych substancji odurzających, koniecznie odwiedźcie Górnośląskie Stowarzyszenie FAMILIA. Będzie tam czekał na Was psycholog, jak również informacje o tym, w jaki sposób możecie pomóc uzależnionym osobom oraz na czym właściwie polega uzależnienie.

Strefa NGO to punkt obowiązkowy dla każdego Woodstockowicza, niezależnie od jego zaangażowania w tego typu działania. Warto pamiętać, że przedstawiciele poszczególnych organizacji są tam, aby nas edukować i pomagać, zatem znajdźmy trochę czasu, aby pokazać im, że Woodstock to o wiele więcej, niźli tylko festiwal muzyczny!


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: Technologie.ngo.pl
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja ekologiczna
  • edukacja obywatelska
  • kultura
  • kultura i sztuka
  • nowe technologie
  • ochrona przyrody
  • ochrona zdrowia
  • prawa człowieka
  • problemy społeczne, uzależnienia, profilaktyka