Przejdź do treści głównej

Androidowcy, oto dwie listy specjalnie dla Was! (Cz. 1)

autor(ka): MIchał Jadczak
2015-08-11, 08:51
archiwalne
Otwarty system, dowolne modyfikacje, właściwie nieograniczone możliwości programistyczne - z tego słynie system mobilny od Google. Jak również z bycia ociężałym i zasobożernym. Z drugiej strony, ma on… Cóż, po prostu zobaczcie!

Każdy, kto miał do czynienia z Androidem, przechodził zapewne różne etapy tej przygody. Najpierw była ekscytacja, jak wspaniale działa ten system i jak wiele można w nim zmienić, skonfigurować, etc. Potem przychodziła faza irytacji, bo okazywało się, że Android uwielbia pożerać maksimum zasobów smartfona, znacząco spowolnia i staje się dosyć nieznośny. Następną fazą była albo rezygnacja (i zmiana na nowszy model lub inny system) albo próba ogarnięcia anomalii zachodzących w urządzeniu.

W przypadku opcji numer dwa rozpoczyna się żmudne szukanie rozwiązań, które mogłyby poprawić jakość korzystania z googlowskiego systemu. Jeśli jesteście właśnie na tym etapie - albo, co lepsze, jeszcze na nim nie jesteście - zapoznajcie się z naszymi dwoma listami. Pierwsza dotyczy tego, co powinniście zrobić, żeby lepiej korzystać ze smartfona, druga za to, czego robić nie należy. Wszystko oparte na własnych doświadczeniach!

CO ZROBIĆ

1. Ustawić limity danych komórkowych

Android ma wbudowaną systemową funkcję monitorowania zużycia danych, zarówno w sieci Wi-Fi, jak i komórkowej. O ile ta pierwsza jest raczej nieistotna, o tyle informacje dotyczące transferu komórkowego są bardzo użyteczne, zwłaszcza jeśli mamy ograniczone pakiety internetowe. Możemy np. ustawić automatycznie wyłączenie transmisji danych po wyczerpaniu pakietu.

2. Spersonalizować Google Now

Ten wspaniały element systemowy Androida to funkcjonalne centrum powiadomień, o ile dobrze je skonfigurujemy do swoich potrzeb. Znajdziemy tam informacje na temat czasu przejazdów, pogody, repertuaru kin, najświeższe wiadomości, powiadomienia o spotkaniach… Możliwości jest naprawdę wiele, Google Now może zastąpić kilka zbędnych aplikacji.

3. Wyłączmy niepotrzebne aplikacje

Producenci urządzeń z Androidem uwielbiają wpychać nam dziesiątki zupełnie niepotrzebnych aplikacji, których pewnie ani razu nie użyjemy. Nie tylko zaśmiecają one pamięć, ale wpływają na efektywność działania systemu. Wystarczy jednak wejść w managera aplikacji i wyłączyć wszystkie te programy, z których nie korzystamy.

4. Zablokujcie dostęp kodem

Blokada ekranowa to wspaniała rzecz - dzięki niej zabezpieczymy urządzenie kodem lub wzorem, dzięki czemu nikt niepowołany nie dostanie się do zawartości smartfona. W Androidzie 5.0 można również ustawić, kiedy zabezpieczenie ma być aktywne i np. automatycznie wyłączać je w domu.

5. Skonfigurujcie menedżera urządzeń

Menedżer urządzeń Google to sprytne narzędzie pozwalające na zdalne sterowanie niektórymi funkcjami smartfona, przydatnymi w przypadku zgubienia go lub kradzieży. Z poziomu naszego Konta Google możemy wywołać urządzenie sygnałem dźwiękowym, śledzić jego położenie, ale również zdalnie je zablokować oraz wymazać wszystkie znajdujące się na nim dane.

W następnej części przyjrzymy się czynnościom, jakich zdecydowanie nie należy wykonywać...


Źródło: Technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie