Przejdź do treści głównej

Nowe technologie dla organizacji

autor(ka): Mateusz Sadowski
2015-11-23, 10:07
archiwalne
Dzisiaj datki przekazywane są głównie w formie elektronicznej, a dostępne nowe technologie dają możliwość w szybki sposób dokonać tego na twoim smartfonie. Wystarczy tylko ściągnąć aplikację…

Dzięki platformom mobilnym możemy wspierać organizacje w najróżniejsze sposoby. Jednym z nich jest wspomaganie ich finansowo. Powstało wiele aplikacji, które nam to umożliwiają, ale na szczególną uwagę zasługuje OneToday wprowadzone przez Google.

Program ten jest dostępny na androida oraz iOS i pozwala codziennie przekazać przynajmniej jednego dolara na rzecz wybranej organizacji non profit. Jego celem jest ułatwienie ofiarowania datków potrzebującym. Działa on na zasadzie prezentowania nam celów charytatywnych, które warto wesprzeć, a my jeśli uznamy, że jakiś jest warty zainteresowania możemy za pomocą jednego kliknięcia wspomóc fundację, która się nim zajmuje.

Inną możliwością jest dzielenie się najciekawszymi inicjatywami w sieciach społecznościowych, co potęguje zainteresowanie daną inicjatywą i zachęca do przekazywania datków na szczytne cele.

Akcje, które znajdują się na liście OneToday to programy mające na celu niesienie pomocy najbiedniejszym regionom świata oraz zagrożonym i rzadkim okazom przyrody.

Składki wysyłane przez tę aplikację mogą tworzyć większe sumy, które w różnorodny sposób pomagają najbiedniejszym (np. opłacenie szczepionek, nauki, czy podstawowych środków higieny). Jednak żeby wziąć udział w tym programie musimy dostać zaproszenie, a do tego dostępny jest on tylko w Stanach Zjednoczonych. Przesłanie datku wymaga posiadania usługi Google Wallet, a dziennie można przekazać tylko jednego dolara danej organizacji.

Międzynarodową mobilną platformą działającą również w Polsce jest CharityMiles: monitoruje ona, jaki dystans udało nam się przebiec lub przejechać na rowerze. Za jedną przebytą przez nas milę sponsorzy płacą (od 10 centów za przejechanie na rowerze do 25 centów za przebiegnięcie) wybranej przez nas organizacji. Po naszym treningu wystarczy zaakceptować przebyty dystans oraz kwotę i podzielić się wiadomością ze znajomymi. Dzięki tej aplikacji pomagamy nie tylko potrzebującym ale i sobie, bo przecież każdy wie że sport to zdrowie. Dostępna jest ona na Androida i IOS całkowicie za darmo.

Szkoda, że w Polsce żadna organizacja nie stworzyła aplikacji mobilnej, dzięki której możemy jej pomóc. Jedyną próba wykazała się Polska Akcja Humanitarna ,,Pajacyk”, ale jej wykonanie było dalekie od zagranicznych odpowiedników i nie zyskała zbyt dużego zainteresowania.

Polskie organizacje muszą przekonać się do nowych technologii i zrozumieć, że dzięki nim możemy pomagać w zupełnie innym wymiarze niż umożliwiają nam to tradycyjne metody. Dlatego organizacje do boju, nowe technologie dają nowe możliwości.


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: Technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • nowe technologie