Przejdź do treści głównej

Platformy graficzne dla każdego (Grudzień z grafiką, cz. 2 - narzędzia online)

autor(ka): Mateusz Sadowski
2015-12-11, 12:52
archiwalne
Możliwości, jakie dają nam programy graficzne, są dzisiaj prawie nieograniczone. Ale ich ceny są zwykle bardzo wysokie, a korzystanie z nich wymaga wyspecjalizowanej wiedzy. Jednak nie musimy się martwić. Internetowe platformy ofiarują nam możliwość utworzenia profesjonalnej grafiki w prosty sposób. Na dodatek w przeważającej większości za darmo!

Przygotowując projekt dla naszej organizacji, nierzadko musimy uczestniczyć w spotkaniach pomagających w nawiązaniu współpracy. To idealny moment, by zaskoczyć potencjalnych współpracowników naszych przygotowaniem: pokazując infografiki, wymieniając się oryginalnymi wizytówkami czy przedstawiając projekt plakatu, ulotki, etc. Zwykle przygotowuje to za nas profesjonalny grafik, ale dzięki możliwościom, jakie dają nam nowe technologie, możemy to zrobić sami, na dodatek za darmo!

Oto kilka platform graficznych, dzięki którym przygotowanie tych rzeczy stanie się prostsze.

Canva.com

Narzędzie umożliwiające nam tworzenie grafiki od podstaw, bez samodzielnego rysowania jej elementów. Szablony, jakie udostępnia nam Canva, pozwalają przygotować reklamę na Facebooka, grafikę na blog lub Twittera, kolaż, plakat, a nawet wizytówki czy ulotki. Platforma ta oferuje nam nieskończoną możliwość edycji: możemy wybrać gotowe tło, szablon lub wstawić udostępnione grafiki na załadowane przez nas zdjęcie. Stworzony przez nas obraz za darmo pobieramy w wersji przygotowanej do internetu lub przeznaczonej do druku.

Piktochart.com

Jest to idealne narzędzie do tworzenia infografik. W Piktochartcie mamy sposobność stworzenia różnych typów infografik – plakatów, raportów czy prezentacji. Daje on możliwość dostępu do kilku darmowych gotowych szablonów. Jeśli chcemy, możemy pokusić się o stworzenie własnej grafiki. Biblioteka elementów jest bardzo duża, są tam tła, zdjęcia, ikony, mnóstwo wzorów i wykresów. Przygotowaną infografikę możemy pobrać jako JPG lub PNG w rozmiarze A4 lub w jakości dostosowanej do wyświetlenia w internecie.

Easel.ly

Program ten oferuje nam bezpłatne szablony, które dzięki prostemu edytorowi możemy wykorzystać do swoich potrzeb – zmieniając tło, kształty, rozmieszczenie ikon, dodawać elementy graficzne lub importować własne elementy. Musimy wiedzieć, że Easel.ly nie pozwoli nam stworzyć każdego projektu jaki byśmy chcieli. Wybierając szablon musimy wiedzieć jaką ilość danych chcemy tam wpisać, ponieważ ilość miejsca na szablonie jest ograniczona.

Infogram.am

Ma on bardzo prosty sposób logowania, ponieważ robimy to wykorzystując konto na jednym z portali społecznościowych (Facebook, Google+, etc.). Dzięki tej platformie stworzymy infografikę opierającą się na wykresach i danych liczbowych. Na Infogram.am skonstruujemy różne typy diagramów, do których w prosty dołączymy mapę, zdjęcie i tekst. Dzięki temu programowi w prosty sposób uzyskamy czytelną prezentacje danych. Jedynym problemem jest to, że po utworzeniu grafiki w celu jej pobraniu musimy wykupić konto premium.

Dzięki wymienionym wyżej serwisom w prosty i szybki sposób stworzymy infografikę lub inny materiał reklamowy, który z pewnością przyda się podczas spotkań, nie tylko biznesowych. W efekcie mamy szansę wypracować naszej organizacji długotrwałą współpracą. Zachęcimy tym również naszych darczyńców, którzy po zobaczeniu profesjonalnie wykonanego materiału graficznego, z większa chęcią przystąpią do naszej akcji. Dobra grafika zawsze trafia do większej ilości odbiorców, a to prowadzi do dynamiczniejszego zainteresowania naszymi działaniami.

Sprawdźcie też pierwszą część naszego minicyklu:
Jak stworzyć własna kartkę świąteczną? (Grudzień z grafiką, cz. 1 - MS Paint)

 


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: Technologe.ngo.pl
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie