Przejdź do treści głównej

Ruszacie do innego miasta? Skorzystajcie z rozwiązań mobilnych!

autor(ka): Sławek Łukasiewicz
2016-02-23, 11:14
archiwalne
Czasem musimy wybrać się do innego miasta, często tylko na kilka godzin - na spotkanie, konferencję czy zwyczajnie w celach turystycznych. O rozwiązaniach mobilnych opowie Sławek Łukasiewicz, współautor bloga www.podrozepoeuropie.pl.

Kiedyś przed taką wyprawą zdobywało się plan miasta docelowego, na tej podstawie planowaliśmy wyjazd i kolejne kroki po przyjeździe. W erze zaawansowanych telefonów komórkowych, czyli popularnych smartfonów, planowanie oraz odbywanie krótkich wyjazdów stało się banalnie proste.

Dzisiaj przedstawię Wam cztery aplikację - które ułatwią wyjazd oraz poruszanie się po mieście docelowym.

JakDojade

Projekt Jak Dojadę jest jednym z najciekawszych projektów dla osób korzystających z komunikacji miejskiej stworzonym w naszym kraju. Posiada pełną bazę komunikacji miejskiej dla ponad 20 miast, nie tylko największych metropolii, ale również mniejszych ośrodków jak Toruń, Inowrocław czy Jelenia Góra.

Czym się wyróżnia? Podaniem dokładnej trasy, z realnymi przesiadkami oraz z czasem potrzebnym do przemieszczenia się pomiędzy przystankami. Nowoczesna aplikacja mobilna pozwala na szybkie znalezienie sposobu na dostanie się do dowolnej lokalizacji w odwiedzonym mieście.

Przyznam szczerze, że dzisiaj nie wyobrażam sobie korzystania z komunikacji miejskiej bez zainstalowanej najnowszej wersji jakdojade.pl

e-Podroznik.pl

Portał e-podróżnik jest jednym z najpełniejszych źródeł informacji, gdy potrzebujemy wybrać się do mniejszego lub gorzej skomunikowanego miasta, i chcemy znaleźć optymalny środek transportu.

Znajdziemy w nim aktualne rozkłady jazdy PKP, PKS, MPK, komunikacji miejskiej niektórych miast oraz prywatnych busów. Co ciekawe, znajdziemy w nim także aktualne oferty z portalu blablacar.pl

System jest bardzo prosty. Wpisujemy punkt docelowy, końcowy oraz datę i po chwili otrzymujemy wyniki. Warto wspomnieć, że na niektóre z tras możemy zakupić bilety online. Istnieje również aplikacja mobilna, dzięki czemu możemy sprawdzić rozkłady z komórki będąc już na miejscu.

Mapy Google

Wszyscy z nich korzystamy, często nieświadomie - większość map na stronach internetowych opartych jest na silniku właściciela popularnej wyszukiwarki. Warto pamiętać, że Mapy Google posiadają bardzo dobrą aplikację mobilną - która może nam służyć nawet, gdy nie mamy internetu mobilnego w komórce w miejscu docelowym.

W jaki sposób? Każdy z punktów możemy zapisać w trybie offline do odczytu bez dostępu do sieci internet, dzięki czemu przyjeżdżając na miejsce możemy korzystać z tej skutecznej nawigacji trafiając bezproblemowo do celu. Zapisanie jest proste, klikamy na miejsce docelowe i w rozwiniętym oknie na środku klikamy na guzik “Zapisz”.

PackPoint

Ostatnia aplikacja przyda się raczej na dłuższe wyjazdy, chociaż może okazać się również przydatna do powtarzanych wyjazdów - PackPoint, czyli darmowa aplikacja wspomagająca przygotowanie listy rzeczy do zapakowania i zabrania.

Aplikacja podpowiada nam, co warto wziąć w zależności od pogody, długości wyjazdu, a nawet kraju docelowego - jeśli jedziemy za granicę. Niestety nie posiada wersji w języku polskim, ale jest na tyle intuicyjna, że każdy po krótkiej chwili testów powinien sobie poradzić z obsługą.

Każda z opisanych aplikacji pomoże nam skutecznie zaplanować i odbyć krótką podróż, ale pamiętajmy, że opisane przeze mnie narzędzia są tylko czubkiem góry lodowej, i dobrym punktem startowym. Przeglądając “sklepy” z aplikacjami znajdziemy dziesiątki innych, w większości darmowych, rozwiązań - warto samemu popróbować i stworzyć swój własny zestaw wykorzystywanych narzędzi.

Po więcej informacji o tym, jak radzić sobie w podróży zapraszamy na bloga Podróże Po Europie.


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: Technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie