Przejdź do treści głównej

4 darmowe narzędzia do budowy stron (cz.1 - WebWave CMS)

autor(ka): Piotrek Jazdończyk
2016-04-05, 09:45
archiwalne
Dzięki kreatorom WWW stworzenie prostej strony internetowej jest o wiele prostsze, niż chociażby przed dekadą. Nie jest już konieczna znajomość języków programowania, a całość projektu można skończyć jedynie przy wykorzystaniu prostego w obsłudze interfejsu narzędzia przypominającego program do edycji grafiki. W naszym nowym cyklu skoncentrujemy się właśnie na darmowych narzędziach, dzięki którym każda organizacja będzie mogła postawić sobie stronę.

Naszą przygodę zaczniemy od najprostszego w obsłudze, intuicyjnego i bardzo w Polsce popularnego - generatora WebWave CMS. Program ten to projekt stworzony przez kilku programistów, którzy postanowili ułatwić życie twórcom stron, tak aby odejść od tradycyjnego kodowania. To bardzo ważna innowacyjność, której próżno szukać w konkurencyjnych narzędziach. Najważniejszym chyba i tak pozostaje fakt, że jest to program całkowicie darmowy, choć wersja bezpłatna ma jedną dużą wadę, ale o tym powiemy na końcu.

Twórcy tego systemu, jak wspomnieliśmy wyżej, postawili na prostotę. Na każdym etapie tworzenia strony towarzyszą nam podpowiedzi, poczynając już od samej rejestracji. Wraz z nimi bez najmniejszych problemów przejdziemy przez kolejne etapy budowy, aż do finalnej publikacji. Program posiada także pełne zestawy gotowych szablonów z najważniejszymi elementami stron, które oczywiście można edytować, można też stworzyć je samemu, od nowa.

Równie prosty, co sam proces tworzenia/edycji jest wbudowany w program CMS – system służący do obsługi i zarządzania naszymi stronami. Jego zaletą jest fakt, iż pozwala na zmiany na stronie wykorzystując wspomniane, gotowe szablony, lub daje możliwość umieszczenia w witrynie własnych elementów graficznych. To nie wszystkie zalety generatora. Mało skomplikowany system szablonów, grup i relacji między nimi pozwala na budowę w pełnoprawnych i dynamicznych stron. To jest aż tak banalne!

Po ułożeniu szablonów zaznaczamy elementy, które później możemy obsługiwać poprzez CMS i już można publikować nasz projekt! Sami powiedzcie – czy jest prostsza metoda konstruowania stron niż słynny drag & drop? Tutaj wykorzystano go perfekcyjnie. Wystarczy kilka chwil i, dobrze się przy tym bawiąc, tworzymy funkcjonalną, estetyczną stronę internetową.

Kolejnym atutem programu jest możliwość wykorzystania w kreowanej stronie elementów własnego kodu Javascript lub HTML, i choć wydaje się to opcją dla bardziej zaawansowanych użytkowników, tak na pewno warto o niej pamiętać, gdyż zawsze można w ten sposób dodatkowo wzbogacić finalny efekt. Część z Was może ten element odstraszać, pamiętajmy jednak, że wykorzystanie kodu to tylko element dodatkowy, i że nie jest wymagany przy korzystaniu z programu. Występuje tu w o wiele mniejszym rozmiarze niż u konkurencji – Wordpressie czy Joomli!.

Program WebWave CMS to idealne narzędzie do wykreowania funkcjonalnej i ładnej strony internetowej. Już w swojej darmowej wersji oferuje wszystkie niezbędne elementy do zarządzania witryną, jedną skrzynkę mailową, którą można połączyć z tworzoną strony, nielimitowany transfer danych wraz z przestrzenią dyskową oraz możliwość podpięcia pod stronę własnej domeny. 

Trudno szukać minusów bezpłatnego programu, jednak i taki udało nam się znaleźć. Darmowa wersja narzędzia zmusza użytkowników do pogodzenia się z obecnością reklam na nowopowstałych witrynach. Aby je usunąć wymagane jest wykupienie opcji premium. 


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: Technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 5 3

Skomentuj

KOMENTARZE

  • [+] Rozwiń komentarz Jarek opinia ~Jarek - produkcja mebli na wymiar 27.06.2017, 04:33 Oglądałem sobie filmiki webwave i w sumie mnie nie powaliły, ale widać że napewno da się w nim zrobić stronę dla mojej firmy. Ostatnio dostałem ofertę od bowwe.com i powiem że bardzo mi się spodobało to jak ten kreator stron działa. Stronę zrobili dla mnie - jest niedrogo więc się zdecydowałem że zaoszczędzę trchę mojego czasu i że napewnno sam lepiej jej nie zrobię. Ogólnie jest bardzo dobrze i co dla mnie ważne już kilka rzeczy sam na niej zmieniałem - zapraszam do oglądania efektów na http://kewameble.pl ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie