Przejdź do treści głównej

Najlepsze darmowe programy do edycji filmów – YouTube i Lightworks (cz.1)

autor(ka): Mateusz Sadowski
2016-06-21, 09:02
archiwalne
Technologie.ngo.pl ruszają z nowym cyklem, który przeprowadzi was przez najlepsze darmowe programy do edycji filmów.

W tekstach będziemy umieszczali opisy dwóch programów, dzięki którym w prostu sposób zmontujecie krótki film czy edytujecie zdjęcie. No to zaczynamy!

Podkreślimy jeszcze, że zaprezentowane w cyklu urządzenia nie są komercyjnymi programami, które na początku oferują ograniczony dostęp, a później trzeba wnieść za nie opłatę. Opisujemy tutaj same darmowe i naszym zdaniem najbardziej przydatne, a do tego dostępne dla użytkowników Windowsa, Mac OS X oraz Linuksa!

YouTube Editor

Na pierwszy ogień idzie prosta, ale jakże przydatna aplikacja udostępniona przez serwis YouTube. Nazywa się YouTube Editor. Działa ona w przeglądarce internetowej i nie wymaga instalacji. Program ten daje nam narzędzie umożliwiające połączenie kilku przesłanych na nasz kanał filmów czy zdjęć w jeden nowy film. Możemy tez przyciąć nasz materiał do odpowiedniej długości. Do tego możemy dodać muzykę i dostosować klipy używając specjalnych narzędzi i efektów. Po skończonej pracy od razu wygeneruje nowy film na nasz kanał. Oczywiście potem możemy ściągnąć sobie ten filmik na nasz komputer i cieszyć się dostępem do niego będąc ofline.

Dobrze rozwiązane jest również to, że wszystkie obliczenia odbywają się w chmurze, więc nasz komputer prawie wcale nie jest obciążony. To jak korzystać z tego urządzenia szerzej opisane jest na stronie edytora YouTube. Narzędzie jest oczywiści darmowe i bardzo proste w użyciu.

Polecamy je dla osób, które potrzebują zmontować swój film w krótkim czasie, a potem od razu udostępnić je na kanale swojej firmy czy fundacji.

Lightworks

Drugie narzędzie o nazwie Lightworks już jest bardziej rozbudowane. Program ten służy do profesjonalnego montażu filmów na naszym komputerze. Obsługuje on praktycznie każdy format, więc o tę kwestie nie musimy się martwić. W aplikacji znajdziemy narzędzia do edycji kolorów i odcieni, które zwiększają jakość naszego filmu. Program udostępnia na nieograniczoną ilość ścieżek audio i wideo, więc dźwięk i obrazy mogą przenikać się na wielu płaszczyznach. W Lighworks możemy nagrywać filmy z wielu kamer jednocześnie.

Urządzenie to jest całkowicie darmowe, ale po ściągnięciu musimy zalogować się na stronie producenta w celu otrzymania numeru seryjnego (rejestracja też oczywiście jest bezpłatna).

Jako ciekawostkę dodajemy, że z tego programu korzystali twórcy Mission Impossible i Pulp Fiction.

 

Te dwa zaprezentowane programy w znaczącym stopniu różnią się od siebie. Pierwsze służy do prostego montażu krótkich filmów, które od razu możemy dodać na nasz kanał na YouTubie. Za to drugie jest już bardziej profesjonalne. W nim możemy pobawić się sztuką montażu i edytować filmy jak rasowi twórcy. Które wam przyda się bardziej? Wybierzcie sami!


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: Technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie