Przejdź do treści głównej

Najlepsze darmowe programy do edycji filmów – iMovie i VideoPad (cz. 2)

autor(ka): Mateusz Sadowski
2016-06-23, 09:08
archiwalne
W dzisiejszym tekście zaprezentujemy wam kolejne dwa bardzo proste i przyjazne w obsłudze narzędzia do edycji filmów. A mianowicie są to iMovie oraz VideoPad Video Editor.

Może nie stworzycie w nich filmów na miarę hollywoodzkich produkcji z wielkimi efektami specjalnymi, ale za to przydadzą się one do tworzenia profesjonalnych, krótkich filmów, mających na celu rozpowszechnienie działalności waszej organizacji.

iMovie


Na pierwszy ogień bierzemy aplikację iMovie, która niestety dostępna jest tylko na urządzeniach firmy Apple, ale za to zupełnie darmowa i bardzo prosta do ściągnięcia ze sklepu AppStore. Udostępnia nam ona szereg funkcji, dzięki którym możemy stworzyć profesjonalne zwiastuny lub filmy.

Oprócz podstawowych czynności, takich jak przecinanie wideo, dodawanie dźwięku, czy najprostszych efektów, posiada ona szereg udogodnień powodujących, że nasz film zachwyci nawet największych koneserów kina.

Najciekawszymi funkcjami tej aplikacji, dzięki którym Wasz film stanie się niepowtarzalny, są:

1. Szablony zwiastunów filmowych – sprawią one, że film zyska nietypowy i dynamiczny charakter. Dzięki szablonom żaden widz nie przejdzie obok Waszej produkcji obojętnie, co spowoduje, że zyskacie dodatkowych odbiorców.

2. Mechanizm stabilizacji obrazu – jeśli kręcicie ujęcie z ręki, ta funkcja podczas montowania sprawi, że obraz się ustabilizuje i widz nie będzie narażony na niepotrzebne drgania, które mogą przeszkadzać w odbiorze filmu.

3. Możliwość korekty barwnej obrazu – obrazy, które zaimportujemy do edytora, możemy poddać ręcznej korekcie barw. Sprawi ona, że widz będzie widział kolory bardziej przyjemne dla oka w pełnych odcieniach. Nie ma tutaj mowy o jakimś nieostrym lub niedoświetlonym obrazie, dzięki tej funkcji wszystko możemy naprawić.

4. Ciekawe przejścia – wiadomo, że montaż to głównie rozcinanie poszczególnych ujęć, a potem sklejanie ich w jedną całość. Dzięki przejściom, jakie udostępnia nam iMovie, widz nie będzie się nudził na Waszym filmie nawet przez chwilę.

5. Możliwość tworzenia filmów w jakości 4K – jeśli udało Wam się nagrać film w najwyższej możliwej rozdzielczości 4K, bez problemu zmontujecie go w aplikacji Apple.

6. Wbudowane mechanizmy publikacji – dzięki nim, po skończeniu edycji filmu, możecie od razu opublikować go na YouTubie, Vimeo czy Facebooku.
 

VideoPad Video Editor

Kolejnym narzędziem, dzięki któremu szybko i bez problemów zmontujecie Wasz film jest VideoPad Video Editor. Można go za darmo pobrać z wielu stron udostępniających darmowe programy.

W tej aplikacji nie będziecie musieli martwić się o format, w jakim nagrywaliście film, ponieważ wspiera on prawie wszystkie popularne formaty. Importuje on nagrania z kamer DV i VHS, więc jeśli posiadacie w domu kamerę, która nagrywa jeszcze na kasety, to nie będzie problemu z ich zgraniem.

Interfejs aplikacji jest bardzo prosty, przejrzysty i przyjazny dla użytkownika. Montażysta ma do wyboru szeroki wachlarz funkcji, dzięki którym film stanie się profesjonalny i niepowtarzalny. Można tutaj dzielić i łączyć filmy, dodawać rozmaite efekty wizualne, ale również napisy oraz ścieżki dźwiękowe.

Po skończeniu dzieła, podobnie jak w iMovie, może my od razu udostępnić film w internecie.

Wbrew pozorom te dwa programy są do siebie bardzo podobne, tylko pierwszy dostępny jest na urządzenia z oprogramowaniem iOS, a drugi można zainstalować na Windowsa i inne. Dlatego obojętnie na jakim urządzeniu pracujecie, te programy pomogą Wam stworzyć profesjonalny film.


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie