Przejdź do treści głównej

Najlepsze darmowe programy do edycji filmów – ezvid i Shotcut (cz. 4)

autor(ka): Mateusz Sadowski
2016-06-30, 09:10
archiwalne
To już ostatni tekst z serii najlepsze darmowe programy do edycji filmów. Przedstawimy w nim dwa przydatne i proste programy, które mogą posłużyć wam zarówno do stworzenia krótkiego filmu reklamowego, gdzie zaprezentujecie swoją organizację, lub dłuższego w którym przedstawicie relacje z waszego eventu - evizd i Shotcut.

Pierwszym z nich jest evizd. Bezpłatna aplikacja umożliwiająca edycje wideo i tworzenie pokazu slajdów na komputerze. Edytor jest bardzo prosty w obsłudze i przy tym niezwykle funkcjonalny. Stanowi dobrą alternatywę do znanego wszystkim Windows Movie Maker.

Program ten charakteryzuje się niezwykłą prostotą i szybkością tworzenia oraz modyfikowania najróżniejszych materiałów wideo. Sam producent zapewnia nas, że dzięki tej aplikacji stworzymy dowolną prezentacje, pokaz slajdów czy film w zaledwie 5 min. Aby to osiągnąć należy dodać odpowiednie pliki wideo lub zdjęcia do programu i nacisnąć przycisk, który automatycznie skompresuje nasze pliki, a potem doda gotowy materiał do serwisów internetowych typu YouTube.

Edytor proponuje nam wiele funkcji. Dzięki niemu możemy wstawić tekst, lub samodzielnie nagrany głos do filmu. Co więcej znajdziemy tam gotowe dźwięki i muzykę oraz odpowiednie pola, które należy wypełnić aby dodać film do YouTuba. Program pozwala również na przechwytywanie wideo z ekranu pulpitu. Sprawdza się to przy nagrywaniu własnej gry, lub pokazania procesu np. tworzenia grafiki.

Na koniec dodamy, że aplikacja kompatybilna jest z plikami JPG, PNG, GIF, AVI, WMV oraz MOV.

Drugim polecanym przez nas programem jest Shotcut. Aplikacja pozwala na szybką i prosta edycję klipów, dodawanie efektów specjalnych czy połączenie wszystkich elementów montażu i wypuszczenie gotowego filmu.

Edytor ten działa na trochę innych zasadach niż wszystkie poznane dotąd aplikacje. Nie posiada on linii czasu, na którą importowaliśmy pliki. W Shotcut znajdziemy playlistę klipów z zdefiniowanymi odcinkami czasu do redagowania. Zanim dodamy odpowiedni plik możemy zastosować oferowane nam przez program filtry oraz efekty, które wzbogaca nasz film.

Udostępnione filtry dają nam takie możliwości jak wyostrzanie i rozmazywanie obrazu, poprawianie balansu bieli, dodawanie efektu poświaty, kadrowania, czy nadawania klimatycznego wyglądu przez wtyczkę korekty (color granding).

Edytor oferuje również dużą bazę kompresji dodawanych materiałów oraz obsługuje pliki w najpopularniejszych formatach.

Tymi dwoma narzędziami kończymy serię o najlepszych bezpłatnych programach do edycji filmów. Mamy nadzieje, że dzięki niej stworzycie obrazy, które pomogą waszej organizacji pokazać się z jak najlepszej strony.


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie