Przejdź do treści głównej

Najlepsze darmowe antywirusy – Avast Free Antyvirus (cz.1)

autor(ka): Mateusz Sadowski
2016-07-05, 09:03
archiwalne
Rozpoczynamy kolejny cykl tekstów, w którym weźmiemy na warsztat darmowe antywirusy, jakie proponuje nam nieograniczona zawartość internetu. Pierwszym z nich będzie Avast Free Antyvirus. Program przez wielu uważany za najlepszy darmowy antywirus. Dlaczego? Zaraz się tego dowiemy!

Jest to jeden z najbardziej popularnych oraz w pełni darmowych programów antywirusowych. Posiada on podstawowe właściwości, takie jak: zabezpieczanie komputera przed wrogim oprogramowaniem, sprawdzanie przeglądanych stron internetych, skanowanie wysyłanych i odbieranych wiadomości oraz rozmów prowadzonych przez komputer. Aplikacja przypomina nam o aktualizacji systemu.

Avast Free Antivirus oferuje nam zabezpieczenie komputera na najwyższym poziomie. Stosuje on mechanizm strumieniowego wysyłania, który automatycznie pobiera definicje wirusów i co 3 – 4 minuty tworzy ich aktualną bazę. Dzięki takiemu rozwiązaniu wiemy, jakie wirusy mogą zaszkodzić naszemu komputerowi, i program w szybki i odpowiedni sposób je zwalczy.

Aplikacja ochrania komputer w czasie rzeczywistym i skanuje go również podczas uruchamiania, co daje nam poczucie bezpieczeństwa od pierwszych chwil rozpoczęcia pracy na urządzeniu. Program zawiera też wiele dodatków – np. moduł odpowiedzialny za zabezpieczanie sieci domowej. Skanuje on ją pod kątem m.in. podatności stosowanego rutera na ataki, jego ustawień i sposobu szyfrowania połączeń Wi-Fi.

Aplikację możemy wyposażyć również w narzędzie Smart Scan. Uruchamia ono wszystkie najważniejsze moduły po kolei i przedstawia wyniki w uproszczonej formie z możliwością naprawienia napotkanego problemu. SecureDNS zawierający się w Avascie ochrania nas przed szkodliwymi witrynami zawierającymi wirusy lub chcącymi zawładnąć naszymi danymi osobowymi. Program posiada również tzw. piaskownice, gdzie możemy otworzyć podejrzane pliki i sprawdzić, czy nie są one niebezpieczne.

Trzeba również dodać, że cały program dostępny jest w języku polskim. Pomoc wewnątrz aplikacji jest bardzo rozbudowana i korzysta z połączenia internetowego, dzięki czemu możemy w szybki sposób uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące bezpieczeństwa naszego komputera.

Podsumowując, zalety Avast Free Antyvirus to:

1. Wysoka skuteczność.

2. Rozbudowane moduły wzmacniające ochronę komputera.

3. Piaskownica do otwierania podejrzanych plików.

Wady:

1. Możliwe fałszywe alarmy.

2. Pojawiające się sporadycznie reklamy płatnej wersji.

3. Płatne dodatki.

 


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie