Przejdź do treści głównej

Znajdź Lepszą Pracę od zaraz

autor(ka): Mateusz Sadowski
2016-07-04, 12:15
archiwalne
Jeśli znudziły ci się zwykłe strony rekrutujące pracowników na stanowiska w firmach lub organizacjach, to platforma LepszaPraca.pl jest idealnym narzędziem dla Ciebie!

Ludzie coraz częściej poszukują pracy w mniej konwencjonalny sposób. Minęły już czasy, kiedy w celu aplikowania na jakieś stanowisko, osobiście szło się do firmy wręczyć rekrutantowi nasze CV lub kiedy szukaliśmy zatrudnienia poprzez ogłoszenia w codziennych gazetach. Teraz w przestrzeni internetowej istnieje mnóstwo stron, na których, po zalogowaniu, umieszczamy swoje CV i czekamy, aż pracodawca się do nas odezwie. Lecz jedna z nich się wyróżnia…

Strona LepszaPraca.pl proponuje nam zupełnie innowacyjne rozwiązanie. Opiera się ona na dwóch podgrupach: tych, którzy chcą znaleźć pracownika do swojej firmy czy NGO i tych, którzy chcą stać się rekruterami i polecać przedsiębiorcom i działaczom odpowiednich specjalistów. Jeśli ci drudzy wykonają dobrze swoją pracę i znajdą pracownika, którego firma zatrudni, otrzymują odpowiednią nagrodę. Ale jak dokładniej to działa?

Zostań rekrutantem!

Jeśli masz w sobie dużo zapału i znasz się na ludziach, możesz zostać łowcą talentów i dzielić się nimi z pracodawcami. Znasz kogoś kto ma doświadczenie w branży i uważasz, że sprawdzi się w danej firmie lub organizacji, strona LepszaPraca daje możliwość polecenia jego oferty, udostępniając ją na serwisie społecznościowym, wysyłając maila lub SMS-a.

Kandydaci, którym polecisz ofertę, wchodzą z Twojego specjalnie wygenerowanego linku na stronę pracodawcy. Wybierając opcje "Aplikuj Teraz”, mogą przesłać swoje CV i automatycznie zaczynają być brani pod uwagę w rekrutacji jako osoba polecana przez Ciebie. Oczywiście zostajesz o wszystkim poinformowany.

W panelu umieszczonym na stronie możesz śledzić postępy poleconego kandydata. Masz tam dostęp do informacji, czy aplikował i na jakim etapie aplikacji się znajduje. Kiedy zostaje on zatrudniony, pracodawca wypłaca rekruterowi nagrodę, która waha się w kwotach od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego warto próbować!

 

Pracodawco znajdź najlepszego specjalistę!

Dzięki platformie LepszaPraca.pl osoba poszukująca pracownika może dotrzeć do całej społeczności za pomocą systemu "Nagroda za Polecenie". Znajdzie on tam setki potencjalnych kandydatów, którzy mogli nawet nie zdawać sobie sprawy, że są idealni na proponowane stanowisko.

Platforma świetnie sprawdza się również w działaniach organizacji pozarządowych. Przecież spora część organizacji funkcjonuje jak firmy i również rekrutuje swoich wolontariuszy i pracowników. Dlatego ta strona będzie dobrze funkcjonowała także w trzecim sektorze, bo specjaliści potrzebni są w każdej dziedzinie.

Dzięki społeczności rekrutatorskiej nie musisz zamieszczać na stronie swojej oferty i czekać, aż ktoś na nią odpowie (oczywiście taka opcja też jest dostępna, ale mniej popularna). Tutaj informujesz społeczność o swojej propozycji, wyznaczasz nagrodę, jaką możesz przeznaczyć dla osoby, która znajdzie idealnego specjalistę i pozwalasz jej szukać pracownika, który sprosta twoim wymaganiom. Platforma umożliwia podpinanie się do mediów społecznościowych, ułatwia proces przyjmowania i przeglądania CV oraz sama wprowadza do kalendarza daty spotkań z kandydatami.

 

LepszaPraca.pl to platforma dająca nam narzędzie, które jeszcze nigdy nie było dostępne na tak szeroką skalę. Dzięki niej setki rekruterów mogą znaleźć wykwalifikowanego specjalistę na poszukiwane stanowisko. Korzysta na tym nie tylko firma, ale też osoba angażująca się w poszukiwania. To świetna innowacja na pracowniczym rynku! A jakie jest wasze zdanie, czy LepszaPraca.pl sprawdzi się i zrewolucjonizuje sposób poszukiwania pracowników?


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 3 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • rynek pracy