Przejdź do treści głównej

Google ułatwia nam życie rozszerzeniem Google Cast

autor(ka): Mateusz Sadowski
2016-07-08, 09:03
archiwalne
Czy podczas prezentowania swojego projektu musieliście męczyć się z kablami łączącymi Wasz komputer z telewizorem lub rzutnikiem? Nie jest to wygodne rozwiązanie i czasami wygląda to wręcz nieprofesjonalnie. Dlatego prezentujemy Wam Android Google Chromecast.

Dzięki nowej funkcji od Google, w przeglądarce Chrome możemy przesyłać obraz ze strony internetowej bezpośrednio na telewizor. I nie potrzebujemy do tego dodatkowych rozszerzeń. A to wszystko dzięki Google Cast.

Google Cast pozwala na bezprzewodowe przesyłanie obrazu, dźwięku i wideo na urządzenia kompatybilne, którymi są na przykład Chromecast czy Android TV. Możliwe jest też przesyłanie treści z przeglądarki internetowej Chrome.

Ale co to w ogóle jest Chromecast? Jest to urządzenie, które podłączamy na przykład do telewizora, projektora czy zestawu głośników i po połączeniu z naszym telefonem, tabletem czy komputerem możemy przesłać materiały audio lub wideo.

Ostatnio Google wzbogacił funkcjonalność Chromecasta. Po podłączeniu Chromecasta do zwykłego telewizora możliwe jest przesyłanie treści z karty otwartej przeglądarki internetowej np. platformy VOD.

Teraz Google poszło użytkownikom jeszcze bardziej na rękę. Wcześniej aby przesłać do Chromecasta obraz z przeglądarki trzeba było zainstalować rozszerzenie Google Cast. Wytrawni użytkownicy tego rozszerzenia nie mieli z tym problemu, ale niektórzy nie wiedzieli o konieczności instalacji. Teraz uruchomiono stosowny przycisk, który pojawia się po aktualizacji Chrome 51, pod ikoną hamburgera w menu pomiędzy poleceniami drukuj i znajdź.

Jednak Google Cast nie musi działać tylko z Chromecastem. Jeśli posiadamy Android TV, możemy bezpośrednio przesyłać na telewizor treści działające pod kontrolą tego oprogramowania. Nie potrzebujemy tutaj dodatkowych gadżetów. Dzięki przyciskowi Google Cast, możemy odkryć nowe funkcje naszego telewizora.

Jak ta funkcja pomoże organizacjom? Może ona w znacznym stopniu ułatwić spotkania, gdzie na telewizorze prezentujemy treści z internetu, pokazujemy filmy, czy prezentacje w formie wideo. Teraz nie będzie trzeba używać kabla łączącego telewizor z komputerem, treść będzie bezpośrednio przesyłana na telewizor lub rzutnik. Cena Android Google Chromecast to ok. 160 zł.


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 5 1

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Świetna sprawa ~TechMaster 14.07.2016, 11:54 A mnie się podoba. I urządzenie i tekst :) ODPOWIEDZ
  • [+] Rozwiń komentarz co za bzdura ~trollololo 08.07.2016, 11:10 jeśli pokazuję prezentację, to albo u siebie i tam mam wszystko podłączone i skonfigurowane, albo gdzieś na zewnątrz - i tam dużo prościej jest szybciutko podłączyć rzutnik kabelkiem do laptopa niż wsadzać do niego jakieś chromecast za 160 zł i zastanawiać się, czy zadziała ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • profesjonalizacja, podnoszenie kwalifikacji