Przejdź do treści głównej

Najlepsze darmowe antywirusy – AVG AntiVirus Free 2015 (cz.2)

autor(ka): Mateusz Sadowski
2016-07-12, 09:01
archiwalne
Prezentujemy kolejny tekst dotyczący najlepszych darmowych antywirusów. Dzisiaj skupimy się na AVG AntiVirus Free 2015. Jest to jeden z bardziej popularnych antywirusów charakteryzujący się tym, że jest bardzo lekki dla systemu i zawiera wiele ciekawych dodatków.

AVG AntiVirus Free 2015 jest bezpłatną wersją znanego AVG. Nie jest on tak bogaty, jak płatna wersja tego oprogramowania, ale zawiera bardzo wiele przydatnych funkcji, które dobrze ochronią twój komputer. Jego główny składnik to skaner antywirusowy, który działając w tle, monitoruje i chroni nasz komputer przed wirusami.

Dobrą funkcją jest to, że w każdej chwili możemy uruchomić ręczne skanowanie pełne, dzięki któremu dowiemy się jakie są krytyczne miejsca w naszym komputerze (wykrywa on tez rootkity). Ważną zaletą tego programu jest jego lekkość, czyli małe użycie zasobów systemowych komputera. Dzięki temu, może on bez problemu działać nawet na starszych komputerach.

Aplikacja zawiera moduł LinkScanner, który chroni nas, gdy serfujemy w internecie. Działa on w tle, skanując wszystkie linki i strony, na które wchodzimy, blokując dostęp do tych sfałszowanych.

Program troszczy się również o naszą tożsamość. Składnik Idenity Protection, ochrania przed kradzieżą danych osobowych użytkownika komputera. AVG AntiVirus Free nie pozwala również na otworzenie złośliwych wiadomości na naszej poczcie mailowej, ponieważ poprzez skanowanie wykrywa sfałszowane wiadomości, wykorzystując zarówno dane z bazy wirusów, jak i dane heurystyczne. Wykrywa on aplikacje, które mogą stanowić zagrożenie, skanuje archiwa i przenosi wykryte pliki do kwarantanny.

Duży plus temu programowi dają rozbudowane ustawienia, które pozwalają zorientowanym użytkownikom ustawić takie parametry, że będzie on działał w najlepszym trybie pracy. Poprzez własny system automatycznie wykonywanych zadań, antywirus ten pozwala zaplanować skanowanie w określonym przez nas czasie. Oczywiście możliwe jest też w nim wygenerowanie obszernych raportów o stanie naszego komputera.

PC Analizer, który wbudowany jest w ten antywirus, umożliwia analizowanie systemu i wykrywanie niepotrzebnych śmieci – czyli plików, z których już od dawna nie korzystamy. Darmowa wersja pozwala na jednorazowe czyszczenie takich śmieci.

Podsumowując zalety i wady AVG AntiVirus Free 2015:

Zalety:

- duża skuteczność,

- dodatkowe funkcje: skanowanie poczty, ochrona użytkowników serwisów społecznościowych, skanowanie linków i stron internetowych)

- bardzo lekki (w małym stopniu zużywa zasoby systemowe),

Wady:

- instaluje pasek narzędzi i podmienia domyślną wyszukiwarkę w przeglądarce,

- zdarzają się fałszywe alarmy

- reklamy płatnej wersji
 


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 4 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie