Przejdź do treści głównej

Kwestie bezpieczeństwa, które gwarantuje Chmura

autor(ka): Mateusz Sadowski
2016-07-14, 09:05
archiwalne
Bezpieczeństwo danych jest zagadnieniem priorytetowym dla zarządzających organizacjami non-profit na całym świecie. Jak bezpieczne są moje dane w internecie? W jaki sposób mogę zapewnić pewną i niezawodną witrynę dla moich darczyńców?

Takie pytania, jak również wiele innych, mogą być często powtarzane przez ciebie lub twoich współpracowników. Oto lista problemów, z jakimi może zmagać się twoja organizacja non-profit, oraz kilka sposobów, jak się z nimi uporać i zminimalizować ryzyko.

Dotacje przesyłane za pomocą kart kredytowych

Organizacje non-profit są często odbiorcami dużych kwot lub dotacji na bardzo szeroką skalę, a wszystko to realizowane jest przez płatności internetowe. W rezultacie takie działalności, stają się oczywistym celem dla złodziei tożsamości. W systemie cloud-computing możesz być pewien, że dostawca usługi spełnił rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, którym twoja organizacja nie sprostałaby samodzielnie.

„Przynieś własny sprzęt”

BOYD, czyli „Bring Your Own Device”, jest trendem, który popularność zyskał w 2014 roku, wraz ze skupieniem większej uwagi na kwestiach bezpieczeństwa. Od zgubionych lub skradzionych urządzeń, przez złośliwe oprogramowanie, aż do przechwytywania danych przez osoby trzecie. Podsumowując wymienione zagrożenia, przechowywanie danych wyłącznie na służbowym komputerze może być bardzo niebezpieczne. Dane zgromadzone w chmurze chronione są przez wiele barier, które najpierw trzeba złamać, by w ogóle mówić o zagrożeniu dla informacji.

Obszary wysokiego ryzyka

Ze względu na charakter wielu organizacji non-profit, osoby pracujące w obszarze wysokiego ryzyka napotykają dodatkowe problemy związane z bezpieczeństwem ich sprzętu. Dane, przechowywane wyłącznie na jednym urządzeniu, mogą być skradzione w mgnieniu oka. W chmurze natomiast, dostęp do informacji będzie zablokowany natychmiast po zgłoszeniu potencjalnego zagrożenia.

Wysokie obroty

W porównaniu z własnością prywatną i publiczną, trzeci sektor (organizacje non-profit) stale doświadcza bardzo dużej rotacji personelu. W związku z ciągle zmieniającą się kadrą, organizacja non-profit jest niezwykle podatna na umyślne lub przypadkowe kradzieże danych. Dzięki chmurze, możesz przyznać dostęp wyłącznie zaufanym osobom, a pozostałym, łatwo i skutecznie, ograniczyć lub odmówić go.

Trzeba oczywiście zaznaczyć, że chmura nie rozwiąże całkowicie wszystkich problemów związanych z bezpieczeństwem twoich danych. Zaprojektowanie skutecznego i kompletnego systemu wymaga współpracy w wielu różnych aspektach twojej działalności, od technologii do osób nią zarządzających.

źródło: http://blog.techimpact.org


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 4 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • bezpieczeństwo
  • nowe technologie