Przejdź do treści głównej

Najlepsze darmowe antywirusy – Avira Free Antivirus 2016 (cz.3)

autor(ka): Mateusz Sadowski
2016-07-20, 09:02
archiwalne
Avira Free Antivirus to jeden z najpopularniejszych programów zwalczających szkodliwe aplikacje. Skutecznie ochroni nasz komputer przed wirusami, robakami, trojanami czy nawet komponentami szpiegowskimi.

Platforma ta bardzo dobrze prezentuje się na tle innych tego typu programów. Choć może nie jest ona bardzo rozbudowana pod względem funkcjonalności, to na pewno może pochwalić się jedną z najwyższych wykrywalności szkodliwego oprogramowania. Zawdzięczamy to rozbudowanej i systematycznie aktualizowanej bazie sygnatur zagrożeń, która może rywalizować nawet z komercyjnymi zabezpieczeniami.

Wielką zaletą Aviry są również niewielkie wymagania, dzięki którym może ona działać nawet na starszych komputerach. Możliwość tą daje chmura obliczeniowa, na którą przesyłane są dane i odciąża ona system, dzięki czemu skanowanie jest niemal niezauważalne. Aplikacja wyposażona jest też w silnik antywirusowy, który zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym oraz odpowiada za monitorowanie wszystkich otwieranych i zapisywanych danych.

Oczywiście program wyposażony jest w mechanizm kwarantanny, który daje nam możliwość przechowywania niebezpiecznych plików, bez obawy, że wirusy w nich zawarte rozprzestrzenią się po naszym komputerze. Mamy również w nim dostęp do planowania harmonogramu skanowania komputera, aktualizacji oprogramowania oraz możliwość dostawania obszernych raportów na temat bezpieczeństwa naszego urządzenia. Ustawienia umożliwiają nam dobieranie rozszerzeń plików, które uwzględnia komputer podczas swojej pracy. Fabrycznie program ochrania wszystkie formaty.

Niestety darmowa wersja nie posiada urządzenia skanującego naszą pocztę internetową, ale za to po uruchomieniu skanowania, nasze wiadomości przychodzące, jak i te wychodzące są również sprawdzane. Rzucającym się w oczy utrudnieniem jest również brak polskiej wersji językowej, chociaż program jest bardzo prosty i intuicyjny, więc nawet nie znając języka powinniśmy sobie z nim poradzić.

Nie bez przyczyny aplikacja ta jest jedną z trzech najpopularniejszych darmowych antywirusów w sieci. Jej skuteczność potwierdza wiele testów oraz realnie korzystających osób, więc warto zwrócić na nią swoją uwagę.

Podsumowując, program Avira Free Antivirus 2016 ma:

Zalety:

- Wysoką skuteczność.

- Częste aktualizacje.

- Chmure obliczeniową.

- Ochrone dzieci w serwisach społecznościowych.

Wady:

- Brak polskiej wersji językowej.

- Przeciętną wydajność.

- Ograniczone wsparcie techniczne.


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 4 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Patriottxz ~Patriottxz 13.02.2017, 02:16 Доброго времени суток дамы и господа<a href=http://sfilm.by/>!</a> Предлагаем Вашему вниманию высококачественные профессиональные плёнки. Наша организация"ООО Защитные плёнки" работает 15 лет на рынке этой продукции в Беларуси. Мы можем предложить Вам <a href=http://sfilm.by>Защитные плёнки</a> ,<a href=http://sfilm.by>архитектурные плёнки</a>,<a href=http://sfilm.by>декоративные плёнки</a>,<a href=http://sfilm.by>автомобильные плёнки</a> и <a href=http://sfilm.by>противопожарные плёнки</a>. Более подробная информация размещена на нашем <a href=http://sfilm.by>сайте</a> С уважением,коллектив "ООО Защитные плёнки". <a href=http://sfilm.by/>защитная зеркальная пленка</a> <a href=http://sfilm.by/>солнцеотражающая пленка на окна купить</a> <a href=http://sfilm.by/>купить пленку для тонировки стекол</a> <a href=http://sfilm.by/>тонировка лоджии</a> <a href=http://sfilm.by/>бронирующая пленка для окон</a> ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie