Przejdź do treści głównej

Najlepsze darmowe antywirusy – Baidu Antivirus 2015 5.4.3 (cz. 4)

autor(ka): Mateusz Sadowski
2016-07-26, 09:11
archiwalne
Oto ostatnia część naszego cyklu o najlepszych darmowych antywirusach dostępnych w sieci. Dzisiaj pochylimy się nad Baidu Antivirus 2015 5.4.3, platformą stworzoną przez chińskiego giganta wyszukiwania. Posiada ona podstawowe funkcje, które ochronią nas przed robakami, wirusami, końmi trojańskimi czy komponentami szpiegowskimi, ale producenci rozszerzyli ją o parę innych ciekawych funkcji.

Aplikacja oparta jest na trzech silnikach zabezpieczających – Baidu Antivirus Engine, Baidu Cloud Security Engine oraz opisywanym przez nas wcześniej, cenionym Avira Antivirus Engine. Posiada on także własny silnik zapewniający ochronę w czasie rzeczywistym. Odpowiada za monitorowanie zapisywanych, kopiowanych i odczytywanych danych. Jeśli użytkownik Badiu Antivirus nie będzie się czuł do końca pewnie, może uruchomić dodatkowy silnik Avira Antivirus Engine, który zwiększy bezpieczeństwo komputera, analizując potencjalne zagrożenia w locie. Funkcję tę włączamy samodzielnie z poziomu ustawień.

Program świetnie sprawdza się u osób, dla których komputer służy głównie do korzystania z internetu, ponieważ chroni on przeglądarki przed zmianą strony startowej oraz blokuje aplikacje chcące wyłączyć oprogramowanie antywirusowe.

Badiu posiada szybki i przyjazny interfejs, który sprawia, że z jego obsługą nie będą miały problemu nawet osoby, dla których komputer ciągle stanowi nie do końca rozwiązaną zagadkę. Możemy w nim z poziomu okna głównego przeprowadzić szybkie skanowanie uruchomionych procesów i usług. Umożliwia on również sprawdzanie poszczególnych folderów oraz lokalizacji na dysku twardym.

Program ten daje nam pewną samodzielność, polegającą na tym, że sami możemy zdecydować, których stron, plików i usług, antywirus nie powinien skanować. Oczywiście posiada on mechanizm kwarantanny, gdzie przechowuje podejrzane pliki. System samodzielnie się aktualizuje oraz podaje nam definicje wykrywanych wirusów, dzięki której możemy dowiedzieć się, przed czym jesteśmy chronieni. Posiada też specjalny tryb ochrony graczy. Według producenta jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi programami zabezpieczającymi.

Podsumowując, zalety Baidu Antivirus to:

– Trzy silniki skanujące.

– Wysoka wydajność.

– Monitor ruchu internetowego.

– Tryb dla graczy.

Wady:

– Brak oficjalnego spolszczenia.

– Przeciętna skuteczność w wykrywaniu phishingu.

Tą aplikacją kończymy cykl o najlepszych darmowych antywirusach. Mamy nadzieję, że pomógł on wam wybrać program, który najbardziej sprosta waszym oczekiwaniom. Podzielcie się z nami w komentarzach, jakich antywirusów używacie i czy jesteście z nich zadowoleni.


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 3 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Antywirusy są dla slabych ~Zimny Lech 05.08.2016, 02:08 Wszystkie proponowane tutaj programy antywirusowe potwornie zamulają system oferując tylko iluzoryczne zabezpieczenia przed wirusami . ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie