Przejdź do treści głównej

Instabd, czyli program, dzięki któremu bazy danych przestaną straszyć

autor(ka): Mateusz Sadowski
2016-08-19, 09:02
archiwalne
Tworzenie bazy danych w organizacji pozarządowej jest zawsze udręką. Czasami nawet nie wiemy, jak się do tego zabrać, ponieważ po prostu nie ogarniamy tych wszystkich tabelek... I tutaj z pomocą przychodzi nam nowa platforma Instabd!

Instabd jest stroną, która pomoże w prosty sposób zinformatyzować naszą organizację. Na pewno wiele razy mieliście taką sytuację, że nie mogliście nic znaleźć w papierach, a poukładanie ich, w mającą sens całość, wydawało się rzeczą niemożliwą. Dzięki Instabd zapanujesz nad dokumentami, skrócisz czas obsługi najróżniejszych spraw oraz poprawisz koordynację działań swoich pracowników i wolontariuszy.

Ale na czym w ogóle to polega? System pozwala na tworzenie aplikacji bazodanowych bez konieczności kodowania. Czyli nie musimy być programistą, aby stworzyć własną aplikację, która ułatwi nam pracę. W projektach informatycznych realizowanych na zlecenie, często bywa tak, że nie jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego. Wymaga on wiele poprawek, wszystko jest przeciągnięte w czasie i kosztuje niemałe pieniądze. Tutaj nie dość, że pierwsza wersja aplikacji powstanie w ciągu tygodnia i po dopracowaniu szczegółów, dostaniemy jej pełną wersję, to jeszcze dla organizacji NGO, jest ona całkowicie darmowa!

Po dopracowaniu aplikacji, firma Instabd wprowadzi do niej nasze dane, które przechowywaliśmy w innych oprogramowaniach lub w arkuszach Excela. Dzięki temu od razu będziemy mogli rozpocząć na niej pracę.

Wszystkie programy tworzone są w technologii instabd.com, która w znaczący sposób może ułatwić pracę w fundacji. Oferuje nam ona dostęp przez internet niezależnie, w jakim miejscu się znajdujemy, możliwość równoczesnej pracy kilku osób, określenia szczególnych uprawnień dla różnych grup, automatycznie wykonywane kopie oraz bezpieczny dostęp przez szyfrowane połączenia.

Dzięki gotowej aplikacji będziemy mogli dowolnie filtrować i porządkować dane, łatwo importować i eksportować je do Excela, wykonywać raporty analityczne, śledzić historię zmiany baz danych oraz wiele innych czynności. Wszystko zależy, na jakie funkcje położymy większy nacisk podczas tworzenia programu.

Rozwiązanie to w świetny sposób może sprawdzić się przy prowadzeniu baz danych w organizacjach pozarządowych. Dzięki niemu w prosty sposób usprawnimy pracę naszego zespołu i nawet osoby, które nie mają dużego pojęcia o tworzeniu baz, będą w stanie sobie z nimi poradzić. Dlatego jeśli chcemy oszczędzić czas oraz nerwy naszych pracowników, warto wypróbować to rozwiązanie, chociażby dlatego, że dla branży NGO jest całkowicie darmowe.

Więcej informacji o Instabd znajdziecie na stronie: instadb.com/pl/


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 5 1

Skomentuj

KOMENTARZE

  • [+] Rozwiń komentarz Dlaczego nie CRM? ~kamflex.pl 24.07.2017, 01:09 Opisane przez państwa funkcje wydają mi się nieco zbliżone do systemu CRM. Dlaczego zatem po prostu od razu nie zacząć korzystać z wyżej wymienionego oprogramowania do zarządzania relacjami z klientami? CRM jest bardziej funkcjonalny, kompleksowy i świetnie służy do gromadzenia danych. ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie