Przejdź do treści głównej

Kilka aplikacji, które pomagają NGO (cz.1)

autor(ka): Mateusz Sadowski
2016-09-06, 09:04
archiwalne
W dzisiejszych czasach ciężko jest się obejść bez narzędzi, które proponuje nam rozległy świat internetu. Które aplikacje wybrać, żeby służyły nam jak najlepiej, a zarazem były proste w obsłudze? Dzisiaj przedstawimy wam kilka programów, które mogą ułatwić pracę w organizacji.

Praca w organizacji to ciągłe spotkania, prezentacje i rozmowy. Takie działania wymagają od nas odpowiednich narzędzi. Jednak pokazywanie planu naszego projektu w prezentacji PowerPoint czy ciągły kontakt za pośrednictwem maila między osobami, z którymi siedzimy w jednym biurze, są już trochę przestarzałe. Dlatego przedstawiamy wam kilka aplikacji, które ułatwią wam życie w organizacji, a wasze projekty uczynią bardziej profesjonalnymi. 

1. Slack

Jest to platforma, która umożliwia kontakt między osobami wykorzystując do tego czat. Dzięki niej możemy zaprosić do jednej grupy osoby zainteresowane np. projektem, którym właśnie się zajmujemy i kontaktować się z nimi wszystkimi w jednym oknie rozmowy. Slack ma również możliwość tworzenia grup zamkniętych, dostępnych tylko dla zaproszonych osób.

Dzięki tej platformie komunikacja między osobami z jednego biura (ale i nie tylko) jest bardzo ułatwiona. Nie musimy ciągle wysyłać do siebie maili, tylko gdy potrzebujemy coś między sobą załatwić, to piszemy wiadomość i każdy ją dostaje.

2. Piktochart

Zawsze, kiedy prezentujemy jakiś projekt, warto jest mieć coś, czym możemy podeprzeć nasze słowa. I tutaj z pomocą przychodzi nam właśnie Piktochat. Jest to program do tworzenia infografik, dzięki którym nasza przemowa będzie bardziej zrozumiała.

Jest on bardzo prosty w obsłudze i nie potrzebujemy żadnej graficznej wiedzy, żeby go obsługiwać. Wystarczy tylko wyczucie estetyczne. Udostępnia on nam plansze, gdzie po prostu wpisujemy tekst, a wszystko jednocześnie wygląda bardzo profesjonalnie i estetycznie.

3. Slides

Wiadomo, że w dzisiejszych czasach tworzenie prezentacji w PowerPoincie jest już trochę przestarzałe. Ale tutaj z pomocą przychodzi nam program Sliders. Dzięki niemu możemy tworzyć niezwykłe prezentacje bezpośrednio na otwartej stronie internetowej. Nie musimy instalować żadnych dodatkowych programów. Program ten jest prosty w obsłudze i w zupełności wystarczy dla niedoświadczonych twórców.

Dla tych bardziej zaawansowanych polecamy platformę Prezi, która zaspokoi tych, którzy chcą wykrzesać z prezentacji jak najwięcej. Program ten również nie wymaga żadnego instalowania, wszystkie czynności wykonamy w przeglądarce.

W drugiej części artykułu przedstawimy wam programy, które pomogą wam przy gromadzeniu danych na wirtualnych dyskach, bardziej efektownego planowania dnia i łatwiejszego pisania tekstów, a może nawet coś więcej. Do zobaczenia!


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 4 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie