Przejdź do treści głównej

Kurs fotografii prosto z Harvardu dostępny za darmo

autor(ka): Filip Żyro
2017-01-18, 12:46
archiwalne
Znakomity kurs fotografii prosto z Harvardu udostępniony całkowicie za darmo. Kurs w obszerny sposób, na zasadzie e-learningu, wyjaśniania teorię fotografii, co wpływa na to, że zdjęcie nam się podoba i jak zrobić prosty retusz fotografii.

Materiał opublikowany na platformie Alison.com to zapis lekcji z Harvardu w formie wideo. Całość ma charakter wykładów, co pomaga w łatwym przyswojeniu wiedzy. Lekcje poprowadzone są w skondensowanej formie, a prowadzący bardzo mocno skupia się na technicznych zagadnieniach fotografi.

Harvard jest wyznacznikiem jakości i także w tym przypadku otrzymujemy produkt dopracowany w każdym detalu. Wykład podchodzi do tematu w sposób kompleksowy, przez co mamy pewność, że żadne z najważniejszych zagadnień, nie zostanie pominięte.

Materiały opublikowane są w języku angielskim, bez możliwości wyświetlania napisów, jednak język wykładów nie należy do bardzo skomplikowanych. Wykład pochodzi z roku 2009 warto też zatem mieć na uwadze, że wiedza w nim zawarta mogła się delikatnie zdezaktualizować, choć oczywiście wciąż pozostaje bardzo wartościowa. Zdjęcia, które podobają się odbiorcy to wiedz uniwersalna, zmieniają się jedynie narzędzia, z których korzystamy.

Kurs Harvardu jest dostępny na stronie Alison.com. Aby uzyskać do niego dostęp, należy zalogować się na bezpłatne konto w serwisie. Można w tym celu specjalnie się zarejestrować, albo użyć logowania za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych.

Zapraszamy również do serii naszych poradników dotyczących zdjęć:
1. Proste narzędzie, które uzmysłowi Ci, jak ustawić aparat w trybie manualnym

2. Jak publikować zdjęcia w Internecie i skąd je brać

3. XnView – kadrowanie i zmiana wielkości zdjęć

4. Picasa – szybka korekta i efekty graficzne

 

photo credit: Neil. Moralee Mine's bigger than yours via photopin (license)


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 4 1

Skomentuj

KOMENTARZE

  • wycofany ~roberto 17.03.2017, 02:02 Jest wycofany, a wcześniej był dostępny tylko po angielsku. Robiłem sobie kursy fotograficzne z eduweba i to jest konkretna wiedza za niewielkie pieniądze, no i przede wszystkim po polsku, więc człowiek nie siedzi jak na tureckim kazaniu, tylko wszystko rozumie i szybko ogarnia temat. ODPOWIEDZ
  • Kurs jest niedostępny ~Piotr 20.01.2017, 01:55 Zajrzałem, niestety na chwilę obecną kurs jest wycofany, trwają prace i może zostanie udostępniony na otwartej licencji. Kiedy? Nie wiadomo :( ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie