Przejdź do treści głównej

Na gmailu wreszcie można odbierać wiadomości z załącznikami do 50MB

autor(ka): Filip Żyro
2017-03-03, 15:14
archiwalne
Jeden z najpopularniejszych klientów pocztowych wreszcie zwiększa maksymalny rozmiar plików, które można otrzymać w załączniku. Do tej pory bardzo dużą wadą poczty Google było drastyczne ograniczenie maksymalnego rozmiaru plików docierających w wiadomości. Już za kilka dni problem ten zostanie rozwiązany.

Nowy maksymalny rozmiar załączników przychodzących będzie wynosił 50MB, co w porównaniu do obowiązujących obecnie 25MB stanowi podwojenie maksymalnej wielkości załączonego pliku. Do tej pory było to o tyle kłopotliwe, że zwykły Gmail nie umożliwiał otrzymywania tak dużych załączników. Niejednokrotnie osoba przeświadczona o tym, że mail został wysłany, mogła nie zauważyć, że tak naprawdę "odbiła" się od ściany. Jakie komplikacje to rodziło nie trzeba chyba tłumaczyć. Próba odkręcenia takiego problemu z korespondencją, może okazać się karkołomna.

Zmiany na Gmailu mają być przeprowadzone niemal natychmiastowo. Nowe limity zostaną uruchomione na wszystkich kontach Google w ciągu zaledwie trzech dni. Oznacza to, że wszystkie osoby korzystające z Gmaila będą mogły korzystać z otrzymywania zwiększonych załączników od 05.03.2017 r., czyli niedzieli nadchodzącego weekendu.

Gmail to naprawdę bardzo dobrze działający klient pocztowy, jednak ograniczenie załączników przychodzących do 25MB mogło być uciążliwe dla wielu użytkowników. Tym bardziej cieszy, że amerykańska firma pochyliła się nad tym problemem i dała swoim klientom zmiany, na które wszyscy czekali.


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 1 1

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie