Przejdź do treści głównej

Apple prezentuje nowe produkty

autor(ka): Filip Żyro
2017-03-22, 15:34
archiwalne
Od dłuższego czasu krążyły pogłoski o nowych produktach Apple. Teraz pod osłoną nocy, na stronie amerykańskiego producenta pojawiły się odświeżone, dobrze znane produkty. Zaprezentowana została nowa odmiana telefonów iPhone 7 i iPhone 7 Plus - RED Special Edition. Pojawiły się też nowe iPhone’y SE i odświeżone iPady.

Oczy wszystkich skupione są głównie na nowej odsłonie dobrze znanych telefonów iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Widać, jak na dłoni, że nawet taki detal, jak zmiana kolorystyki telefonu budzi emocje wśród oddanych fanów. Telefony będzie można zamawiać już od 24 marca 2017. Każdy zakup czerwonych produktów Apple wspiera Globalny Fundusz finansujący programy zwalczania HIV/AIDS.

Nowe iPhone’y SE

Producent smartfonów postanowił również zaserwować mały lifting “tańszej” wersji iPhone’ów. Modele oznaczone dopiskiem SE dostały podwojenie pamięci na pokładzie urządzenia. Kupując podstawowy model za 2149 zł otrzymamy telefon z 32 gigabajtami pamięci, zaś za 2679 zł kupimy wersję 128 GB. Jest to informacja dość kluczowa w kontekście możliwości Phone’a SE. Model ten  posiada podzespoły z modelu iPhone 6, które umożliwiają nagrywanie filmów w 4k, a te potrafią zajmować naprawdę dużo miejsca.

iPhone SE był prawdziwym bestsellerem, teraz większa pojemność czyni go bardzo atrakcyjną pozycją na rynku smartfonów.


Lifting iPadów

Nazewnictwo iPadów do niedawna mogło ludziom mieszać trochę w głowie. Nie tak dawno temu był po prostu iPad. Potem zaczęły pojawiać się iPady Mini, iPady 2, iPady Air 2, iPady Pro. W nazewnictwo Apple wkradło się trochę chaosu. Teraz na rynku zostaną dwa urządzenia: iPad Pro i iPad. Parametry tego drugiego właśnie zostały odświeżone. Nowa wersja ma 9,7-calowy ekran i z wyglądu łudząco przypomina swojego poprzednika iPada Air 2. Procesor Apple'a A8X został zastąpiony nieco nowszą, choć już nie najświeższą jednostką A9. Tą samą, która napędza iPhone'y 6s i SE.

Cenowo nowy iPad prezentuje się następująco:

  • 32 GB WiFi – 1799 zł

  • 128 GB WiFi – 2299 zł

  • 32 GB LTE – 2499 zł

  • 128 GB LTE – 2999 zł

Ciężko doszukiwać się większych zmian w oficjalnym sklepie Apple. Nową ofertę można bardziej porównać do delikatnego liftingu sprzętowego i uporządkowaniu nazewnictwa. Trzeba jednak przyznać, że czerwony iPhone rozgrzał dyskusje fanów, nomen omen, do czerwoności.


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy