Przejdź do treści głównej

Rusza nabór wniosków do 5. edycji nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - Sektor 3.0!

autor(ka): Filip Żyro
2017-04-12, 09:00
archiwalne
Nagroda przyznawana co roku w trakcie największego festiwalu technologicznego dla organizacji pozarządowych Sektor 3.0 ma promować inicjatywy z obszaru wykorzystania nowych technologii w działaniach organizacji non-profit. W zeszłych latach wśród wyróżnionych organizacji znalazły się Itaka, Katarynka i TUS. W tym roku Twoja organizacja może powalczyć o nagrodę pieniężną w wysokości 40.000 zł.

Organizacje, które chciałby zgłosić swoją kandydaturę, mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanego formularza, który zamieszczony jest w tekście poniżej. Nabór wniosków rusza 12 kwietnia 2017 i prowadzony jest do 4 maja, do godziny 23:59.

Nagroda dała Niepełnosprawnikowi poduszkę finansową, która pozwoliła na jego dalszy rozwój technologiczny. Warto jednak zaznaczyć, że sam fakt przyznania nagrody miał dla nas ogromne znaczenie wizerunkowe. Niepełnosprawnik został rozpoznany jako nowoczesne rozwiązanie technologiczne, a wielu najemców/zarządców i właścicieli lokali dowiedziało się o naszym istnieniu. To była prawdziwa wartość dodana – mówi Małgorzata Peretiatkowicz odpowiedzialna za projekt Niepelnosprawnik.pl (zeszłoroczny laureat Nagrody PAFW Sektor 3.0).


W Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności wierzymy, że technologie informacyjne i komunikacyjne mają istotny wpływ zarówno na efektywność działania samej organizacji jak też na jej zdolność do realizacji celów statutowych w zmieniającym się świecie. Nagroda PAFW “Sektor 3.0” powstała, aby wyróżnić dobre praktyki i dać czytelny sygnał jak duże znaczenie przywiązujemy do praktycznego wykorzystania możliwości Internetu i nowych technologii w działaniach społecznych – mówi Dyrektor Programowy PAFW Radosław Jasiński.

Nagroda dedykowana jest organizacjom, które na co dzień w swoich działaniach nieszablonowo wykorzystują narzędzia z obszaru ICT. Kryteria wyborów, którymi będzie kierowała się specjalnie powołana kapituła do oceny wniosków to:

  • skala oraz efekty podejmowanych działań służących rozpowszechnianiu nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych w trzecim sektorze;
  • doświadczenie i osiągnięcia z zakresu tworzenia, rozwijania, adaptowania lub badania rozwiązań ICT w środowisku organizacji pozarządowych;
  • praktyczne korzyści dla organizacji pozarządowych jakie przyniosła dotychczasowa działalność organizacji w obszarze ICT;
  • innowacyjne i praktyczne wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w bieżących działaniach organizacji i realizacji jej celów statutowych.

W przypadku, w którym taką samą ilość głosów otrzyma dwóch lub więcej kandydatów, o wyborze Laureata zdecyduje Przewodniczący Kapituły Konkursu.

Najciekawsze projekty zostaną opisane w portalu technologie.ngo.pl.

Ogłoszenie laureata nagrody nastąpi podczas pierwszego dnia tegorocznej edycji Festiwalu Technologicznego Sektor 3.0.

Link do formularza zgłoszeniowego: 

https://docs.google.com/a/frsi.org.pl/forms/d/1DptNSM4qZdMujD16qprrzfXZHJX1f4tvK8Dk4hqaQUg/edit

Link do regulaminu konkursu: 

http://sektor3-0.pl/wp-content/uploads/2017/04/Regulamin-Nagrody-PAFW-2017.pdf

W razie jakichkolwiek wątpliwośći prosimy kontaktować się na maila: 

 


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Data wydarzenia: od 2017-04-12 do 2017-05-04
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • organizacje wspierające
  • wspieranie organizacji