Przejdź do treści głównej

Mobilni Doradcy – technologiczne wsparcie dla Twojej organizacji

autor(ka): Filip Żyro
2017-10-05, 14:49
archiwalne
Szkolą, pomagają i doradzają. Mobilni Doradcy posiadają cały wachlarz umiejętności, które potrafią wykorzystać podczas wspierania pracy organizacji. Trzeci sektor nadal ma problemy w adaptacji nowych technologii. Głównie wynika to z braku odpowiedniej wiedzy o dostępnych technologiach, braku czasu, a także pewnej obawy przed wysokimi kosztami nowinek technologicznych. Mobilni Doradcy są po to, aby pomóc organizacji przełamać technologiczny impas i wspomóc ich swoją wiedzą.

Mobilni Doradcy to grupa 70 osób, których łączy pasja odkrywania nowych technologii i dzielenia się wiedzą z innymi. Do końca listopada ma być wyłonionych kolejnych 30 w procesie rekrutacji, który trwa do 20 października. Doradcy działają w całej Polsce. Organizują szkolenia, udzielają indywidualnych porad organizacjom non profit, uczą pozyskiwania funduszy w Internecie, podpowiadają, jak skutecznie promować się w mediach społecznościowych, pomagają dobrać odpowiedni sprzęt. Na swoim koncie mają już ponad 4000 porad.

Tereny wiejskie, czy też miejsko-wiejskie, małe miasta i te średnie, to obszary najczęściej borykające się z problemem wykluczenia cyfrowego. Lokalne organizacje nie zawsze wiedzą, w jaki sposób wykorzystywać narzędzia cyfrowe i co robić, aby prowadzić działania w bardziej efektywny (i efektowny) sposób. Dlatego siatka Mobilnych Doradców rozsiana jest po całej Polsce, tak aby ich pomoc mogła dotrzeć do organizacji w nawet w najmniejszych miejscowościach.

– Jako Mobilna Doradczyni najczęściej współpracuję z małymi organizacjami lub grupami nieformalnymi, które mają ambicję założyć organizację. Podpowiadam, z jakich narzędzi korzystać, zwykle tych, których sama używam do promocji, zarządzania – mówi Agnieszka Dudek, Mobilna Doradczyni z Myślenic. – Mobilni Doradcy oferują konsultacje indywidualne w zakresie nowych technologii, szkolenia w małych, kameralnych grupach m.in. w zakresie: fundraisingu, marketingu, promocji, zarządzania. Podpowiadamy, z jakich narzędzi korzystać i co się sprawdza – dodaje Agnieszka Dudek

Na co dzień praca Mobilnych Doradców to przede wszystkim pomoc organizacjom działającym regionalnie, które z różnych powodów potrzebują wsparcia eksperckiego. Ale to także mnóstwo pozytywnych emocji i ciekawych wydarzeń, w których można wziąć udział. W trakcie trwania programu Mobilni Doradcy jeżdżą czerpać inspiracje na największe konferencje technologiczne w całej Europie.
 


Doradztwo świadczone przez specjalnie przeszkolonych przedstawicieli wcale nie musi być nudne. I nie ogranicza się wyłącznie do pracy przed komputerem. Wbrew pozorom praca Mobilnego Doradcy to kontakt z ludźmi. Ludźmi z trzeciego sektora, którzą chcą zmieniać świat. Takie kontakty potrafią być bardzo inspirujące.

– Praca z lokalnymi organizacjami to ogromna satysfakcja. Mogę pomagać organizacjom na najniższym szczeblu. Taka pomoc jest widoczna gołym okiem, co daje poczucie zmieniania otaczającej nas rzeczywistości. Ponadto sam się szkolę, korzystam z oferowanych wyjazdów, szkoleń i konferencji. Przejazdy, udział i zakwaterowanie zapewnia Sektor 3.0, dzięki temu stać mnie na taką aktywność. Mam bliskie kontakty i spotykam się z kolegami i koleżankami ze wszystkich części Polski. W swojej pracy zawodowej wykorzystuje zdobytą wiedzę. Pomimo tego, że mieszkam w małej miejscowości, jestem częścią ogólnopolskiego, wielkiego i ważnego projektu „Mobilni Doradcy Sektora 3.0” – tak o korzyściach mówi Maciej Lorenc, Mobilny Doradca ze Złocieńca.

Do tej pory kilkudziesięciu Mobilnych Doradców miało okazję odwiedzić wydarzenia i miejsca rozsiane po całej Europie, m.in. The Next Web w Amsterdamie, BETT Show  w Londynie, Inspire Fest w Dublinie, czy odbyć wizytę w Europarlamencie w Brukseli, wziąć udział w targach technologicznych w Hannoverze. Z każdego z tych wyjazdów przywieźli mnóstwo inspiracji i wiedzy, którą później dzielili się z innymi uczestnikami sieci.
 


Istotnym elementem bycia Mobilnymi Doradcami są szkolenia podnoszące kompetencje. To właśnie podczas tych intensywnych zastrzyków wiedzy Mobilni Doradcy mogą w efektywny sposób poszerzać swoje kompetencje, zdobywać wiedzę i rozwijać już posiadane umiejętności. Wszystko to potem przekazują organizacjom, dla których MD organizują szkolenia w regionach. Oczywiście takie wydarzenia to również doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości w ramach istniejących sieci.

Jeżeli chcesz dołączyć do zespołu Mobilnych Doradców, właśnie odbywa się nabór do nowej edycji! Rekrutacja do sieci Mobilnych Doradców trwa do 20 października. ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ.


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Data wydarzenia: do 2017-10-20
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Wsparcie ~Patryk 09.10.2017, 08:33 A jak korzystać z usług takich doradców ? ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja informatyczna
  • nowe technologie
  • profesjonalizacja, podnoszenie kwalifikacji
  • wspieranie organizacji