Przejdź do treści głównej

Powalcz o finansowanie w kolejnej odsłonie Funduszu Sektora 3.0!

autor(ka): Filip Żyro
2017-10-17, 12:41
archiwalne
Aplikuj już teraz i otrzymaj do 50 000 zł na realizację Twojego pomysłu oraz wsparcie ekspertów. Dowiedz się, jak zamienić pomysł na gotowe rozwiązanie. Rekrutacja potrwa do 15 listopada.

Fundusz Sektora 3.0 to program wspierający tworzenie nowych narzędzi online dopasowanych do potrzeb organizacji non profit. W tym roku organizatorzy Funduszu Sektora 3.0 szukają nowych narzędzi online mających na celu usprawnienie codziennej pracy i zwiększenie efektywności w trzecim sektorze. Szczególną rolę w tym zakresie mogą odegrać rozwiązania, które wpiszą się w nurt ekonomii współdzielenia. Najlepsze projekty zostaną na początku wciagnięte w specjalnie przygotowany program inkubacji, który zakończy się obradami komisji, decydującej komu przyznać finansowanie w wysokości 50 000 PLN.

Sharing economy to nie tylko ekonomia dzielenia się z innymi ludźmi produktami, usługami czy własnością, to także styl życia, myślenia i wartościowania. Dobrobyt nie musi być definiowany posiadaniem rzeczy, ale również dostępem do nich - mówi dr Natalia Juchniewicz z Uniwersytetu Warszawskiego.

Dobrym przykładem sharing economy (ekonomii współdzielenia) jest system rowerów miejskich. Z 4600 rowerów miejskich w Warszawie korzysta ponad 500 000 użytkowników. Dzięki tak przemyślanej koncepcji, może korzystać z nich więcej osób, jednocześnie nie ponosząc kosztu ich zakupu.

Kto może zgłosić się do Fundusz Sektora 3.0?

Fundusz adresowany jest do wszystkich organizacji, które mają pomysł na nowe, innowacyjne narzędzie. Do Funduszu Sektora 3.0 można aplikować samodzielnie lub w zespołach, w których uczestniczyć będą przedstawiciele firm czy niezależni specjaliści z branży technologicznej. W skład zespołu projektowego powinno wchodzić od 2 do 5 osób, przy czym przynajmniej jedna osoba (która jednocześnie będzie pełnić rolę koordynatora projektu) musi reprezentować organizację pozarządową.

Zgłoszenia do Funduszu można wysyłać za pośrednictwem specjalnego formularza znajdującego się na stronie sektor3-0.pl/fundusz. Nabór wniosków ruszył 17 października i potrwa do 15 listopada do godziny 12:00 w południe. Wnioski zostaną przeanalizowane przez komisję, która nagrodzi najlepsze projekty możliwością wzięcia udziału w procesie Inkubacji. Dodatkowe informacje można uzyskać poprzez kontakt z organizatorem, dostępny na stronie internetowej Funduszu.


Więcej informacji można znaleść we wpisie na blogu Sektora 3.0.

Inkubacja dla najlpeszych wniosków

Po zakończeniu rekrutacji jeszcze w listopadzie rozpocznie się inkubacja. Na cyklicznych warsztatach organizowanych w weekendy i trwających do połowy stycznia uczestnicy otrzymają specjalistyczne wsparcie w dopracowaniu pomysłu i stworzeniu spójnej koncepcji projektu. Inkubacja obejmie między innymi takie tematy jak badanie potrzeb odbiorców, opracowanie budżetu oraz planu promocji. Inkubacja odbędzie się w Warszawie na terenie Campusa Google

Wybór projektów, które otrzymają dofinansowanie zostanie dokonany podczas Finału Funduszu Sektora 3.0 - 19 stycznia 2018 r.

Partnerzy i nagroda

Partnerami tegorocznego Funduszu są Intel, Google Campus Warsaw i Gerere. Dodatkowo zespoły projektowe otrzymają wsparcie merytoryczne ze strony społeczności Ladies that UX oraz Koduj dla Polski

Łączna pula nagród w konkursie to 100.000 PLN, a maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu to 50.000 PLN.

Fundusz jest realizowany w ramach programu Sektor 3.0, przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Data wydarzenia: od 2017-10-19 do 2017-11-15
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie