Przejdź do treści głównej

100 Mobilnych Doradców już niedługo w całej Polsce!

autor(ka): Filip Żyro
2017-10-26, 10:16
Zakończyła się kolejna rekrutacja do sieci Mobilnych Doradców. Był to ostatni otwarty nabór do sieci. Mobilni Doradcy od przeszło pięciu lat nieprzerwanie wspierają lokalne organizacje w korzystaniu z nowych technologii. Sieć od grudnia liczyć będzie 100 osób działających na terenie kraju.

Mobilni Doradcy to w tym momencie grupa 70 osób (po zakończeniu rekrutacji 100), których łączy pasja odkrywania nowych technologii i dzielenia się wiedzą z innymi. Organizują szkolenia, udzielają indywidualnych porad organizacjom non profit, uczą pozyskiwania funduszy w Internecie, podpowiadają, jak skutecznie promować się w mediach społecznościowych, a także pomagają dobrać odpowiedni sprzęt. Na swoim koncie mają już ponad 4000 porad i 4000 przeszkolonych osób. Na co dzień praca Mobilnych Doradców to przede wszystkim pomoc organizacjom działającym lokalnie, które z różnych powodów potrzebują wsparcia eksperckiego w obszarze korzystania z nowych technologii.

We wrześniu otwarto ostatni już nabór do sieci. Z prawie 120 zgłoszeń Komisja Rekrutacyjna wybrała 35 osób, które zakwalifikowane zostały na szkolenia. Po ich przejściu kandydaci będą mieli szansę formalnie dołączyć do sieci Mobilnych Doradców. Wszystkie osoby, które aplikowały zostaną już wkrótce poinformowani mailowo o wynikach rekrutacji.

Nowi Mobilni Doradcy po zakończeniu szkoleń będą mieli okazję do ciągłego podnoszenia kompetencji. Członkowie sieci mają dostęp do Akademii Mobilnego Doradcy – regularnych spotkań z ekspertami podczas spotkań stacjonarnych i online, spotkania te dają możliwość podnoszenia kompetencje trenerskie oraz cyfrowe. Ponadto członkowiesiec biorą udział w cyklicznych zjazdach szkoleniowych organizowanych w Warszawie. Najbardziej aktywni konsultanci mają okazję uczestniczyć w zagranicznych konferencjach czy targach technologicznych (w ubiegłym latach w wydarzeniach organizowanych m.in. w Londynie, Dublinie, Brukseli, Berlinie, Budapeszcie, czy Amsterdamie).

Sieć Mobilnych Doradców jest częścią programu Sektor 3.0 przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Za realizację programu odpowiadają eksperci Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Gdzie są doradcy? ~Kamil Waks 27.10.2017, 02:29 Proszę o podanie kontaktu do doradców. ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja informatyczna
  • nowe technologie