Przejdź do treści głównej

I-linc - platforma wymiany wiedzy i informacji w zakresie edukacji cyfrowej

autor(ka): Redakcja
2018-01-10, 10:06
I-linc to platforma wymiany wiedzy i informacji w zakresie edukacji cyfrowej, ze szczególnym naciskiem na to, jak umiejętności cyfrowe zwiększają możliwość otrzymania pracy lub założenia własnej firmy przez młodych ludzi.

Portal jest zasobem dla trenerów, pracowników instytucji i organizacji, a także dla innych osób zainteresowanych tematyką z obszaru edukacji. Przede wszystkim wspomagać ma pracę w bibliotekach.

Do kogo adesowany jest portal i co można na nim znaleźć?

 • Jeśli Twoja biblioteka lub organizacja realizuje przedsięwzięcia w zakresie edukacji cyfrowej, które mogą się przyczynić do tego, aby młodzi ludzie znaleźli pracę lub założyli swoją firmę – wypromuj swoje działania wśród podobnych 250 organizacji z całej Europy i nawiąż z nimi współpracę! (zakładka: I-link community - stakeholder repository).
   
 • Jeśli szukasz inspiracji lub odpowiedzi na pytania, dołącz do jednej z grup dyskusyjnych, np. na temat umiejętności cyfrowych, maker spaces / fab labs czy trenerów przedsiębiorczości (zakładka: I-link community - communities). Można też założyć własną grupę dyskusyjną np. jeśli realizujesz międzynarodowy projekt i szukasz przestrzeni do wymiany informacji i dokumentów.
   
 • Artykułach i Opisach dobrych praktyk można znaleźć informacje o nowinkach, trendach i ważnych raportach dla rozwoju edukacji cyfrowej - w sekcji „Policy Hub”(zakładka: „Resources”);
   
 • Jeśli organizujesz wydarzenie, o którym chcesz powiadomić międzynarodową publiczność, albo webinarium w języku angielskim, zgłoś je do kalendarza wydarzeń i-Linc;
   
 • Jeśli organizujesz międzynarodową kampanię, na platformie możesz mieć założoną specjalną podstronę i skorzystać z newslettera oraz mediów społecznościowych i-Linc.

Platforma jest prowadzona w języku angielskim. Korzystanie z zasobów platformy jest bezpłatne, jednak wymaga rejestracji.

Platforma I-link została współfinansowana z programu badań i innowacji Unii Europejskiej „Horyzont 2020” i utworzona przez partnerstwo w składzie European Schoolnet, Technische Universitat Dortmund, Telefonica oraz stowarzyszenie All Digital (d. Telecentre Europe), którego Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego jest członkiem. Stowarzyszenie All Digital koordynuje międzynarodową kampanię pt. „GetonlineWeek” – w Polsce znaną pod nazwą „Tydzień z internetem”.


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • edukacja informatyczna
 • nowe technologie
 • wspieranie organizacji