Przejdź do treści głównej

Nabór wniosków do 6. edycji nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – Sektor 3.0! 40000 zł dla zwycięzcy

autor(ka): Filip Żyro
2018-05-08, 09:30
archiwalne
Co roku w trakcie Festiwalu Sektor 3.0 Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności wyróżnia organizacje, które mają szczególne osiągnięcia w wykorzystaniu nowych technologii w bieżących działaniach. W poprzednich latach wśród laureatów znalazły się Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Itaka, Katarynka i TUS. W tym roku Twoja organizacja może powalczyć o nagrodę pieniężną w wysokości 40.000 zł.

Organizacje, które chciałby zgłosić swoją kandydaturę mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanego formularza, który zamieszczony jest w tekście poniżej. Nabór wniosków rozpoczął się 12 kwietnia i prowadzony jest do 8 maja do godziny 23:59.

– Nowe technologie w pracy NGO to olbrzymi potencjał. Chcąc jak najlepiej realizować nasza misję pomocy dzieciom, staramy się wykorzystywać je jak najlepiej – w działaniach edukacyjnych, kampaniach społecznych, w komunikacji wewnętrznej i w bezpośredniej pomocy dzieciom, dostępnej również online. Widzimy, że to działa. Tym niemniej Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 była dla nas dużym zaskoczeniem i jeszcze większym zaszczytem, bo wiemy, że organizacji, które w nowatorski sposób wykorzystują technologie, w Polsce nie brakuje. Zachęcam je wszystkie do wysłania zgłoszenia konkursowego i z ciekawością czekam na tegoroczny finał – mówi Łukasz Wojtasik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej: Fundacja Dzieci Niczyje), zeszłoroczny laureat nagrody.

–  Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności “Sektor 3.0” powstała, aby wyróżnić dobre praktyki i zasygnalizować, jak duże znaczenie przywiązujemy do praktycznego wykorzystania możliwości Internetu i nowych technologii w działaniach społecznych. W PAFW wierzymy, że technologie informacyjne i komunikacyjne mają istotny wpływ zarówno na efektywność działania samej organizacji, jak też na jej zdolność do realizacji celów statutowych w zmieniającym się świecie. Właśnie po to powstało wyróżnienie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, aby nagrodzić tych, którzy nie boją się eksperymentować z nowymi narzędziami – mówi Dyrektor Programowy PAFW Radosław Jasiński.

Nagroda dedykowana jest organizacjom, które na co dzień w swoich działaniach wykorzystują narzędzia z obszaru ICT i nowych technologii. Kryteria wyboru, którymi będzie kierowała się specjalnie powołana kapituła do oceny wniosków, to:

• skala oraz efekty podejmowanych działań służących rozpowszechnianiu nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych w trzecim sektorze;

• doświadczenie i osiągnięcia z zakresu tworzenia, rozwijania, adaptowania lub badania rozwiązań ICT w środowisku organizacji pozarządowych;

• praktyczne korzyści dla organizacji pozarządowych, jakie przyniosła dotychczasowa działalność organizacji w obszarze ICT;

• innowacyjne i praktyczne wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w bieżących działaniach organizacji i realizacji jej celów statutowych.

Najciekawsze projekty zostaną opisane na portalu technologie.ngo.pl.

Ogłoszenie laureata nagrody nastąpi podczas pierwszego dnia tegorocznej edycji Festiwalu Sektor 3.0.

Link do formularza zgłoszeniowego >>

Link do regulaminu konkursu >>

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za koordynację nagrody: .

 


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Data wydarzenia: od 2018-04-12 do 2018-05-08
Wyraź opinię 2 1

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • wspieranie organizacji