Przejdź do treści głównej

Ruszają szkolenia od Facebooka w Warszawie [wywiad]

autor(ka): Filip Żyro
2018-09-01, 10:36
Facebook rusza z cyklem darmowych szkoleń dla organizacji pozarządowych na terenie całego kraju. Wraz z TechSoup Polska planuje do przyszłego roku przeszkolić kilkaset organizacji, podnosząc ich kompetencje cyfrowe. Mieliśmy okazję porozmawiać z Jakubem Turowskim, który opowiedział nam, jakie plany szkoleniowe ma Facebook.

Filip Żyro: Czym jest Akademia Dobrej Komunikacji, która już we wrześniu zacznie szkolić NGOsy na terenie całego kraju?

Jakub Turowski: – Akademia Dobrej Komunikacji została pomyślana w taki sposób, by dotrzeć do jak największej liczby osób. Bardzo zależy nam, żeby dotrzeć do lokalnych organizacji na terenie całego kraju. Akademia Dobrej Komunikacji ma już swoją stronę na Facebooku, gdzie od przyszłego tygodnia będzie można zapoznać się z harmonogramem szkoleń. Będzie to dla nas kluczowe miejsce komunikacji. Dla Facebooka ważne jest zbliżanie społeczności i zbliżanie ludzi na każdym poziomie, zarówno lokalnym, jak i ogólnokrajowym. Zresztą NGOsy już od dawna wykorzystują Facebooka w sposób organiczny, zarówno do zbierania funduszy, jak również komunikowania swoich codziennych działań.

Facebook ma dość długą tradycję współpracy z NGOsami. Współpracujemy między innymi z Czerwonym Krzyżem, Unicefem, a w Polsce ze Szlachetną Paczką. Teraz szukaliśmy sposobu, żeby dotrzeć również do mniejszych organizacji, ponieważ wierzymy, że skuteczne wykorzystanie narzędzi cyfrowych jest ważne dla działalności organizacji pozarządowych w XXI w. Tak właśnie powstał pomysł na Akademię Dobrej Komunikacji, którą mamy przyjemność ogłosić wraz z naszym partnerem TechSoup Polska. Uznaliśmy, że to właśnie program włączenia cyfrowego NGOsów, będzie kluczowy dla rozwoju trzeciego sektora w naszym kraju.

Chcemy zwrócić uwagę na dwa obszary. Pierwszy to uświadomienie, że każda organizacja pozarządowa posiada swój brand, dlatego chcemy pokazać, jak się o sobie opowiadać w social mediach. Po drugie chcielibyśmy przekazać jak najszerzszemu gronu kompetencję cyfrowe, które wykorzystają w codziennej pracy.


 

Gdzie będziecie szkolić? Gdzie można znaleźć Waszych partnerów, którzy będą szkolili w ramach Akademii Dobrej Komunikacji?

J.T.: – Akademia Dobrej Komunikacji pomyślana została w taki sposób, aby spotkania odbywały się na terenie całego kraju. Będziemy mieli 16 partnerów, jedno województwo - jeden partner, których my będziemy szkolić i powierzymy im przekazywanie kompetencji na poziomie lokalnym dalej.

Lista partnerów szkoleń z podziałem na województwa

Lista partnerów z podziałem na województwa

Czy to będą spotkania cykliczne?

J.T.: – Na razie założyliśmy sobie, że do wiosny przyszłego roku chcielibyśmy przeszkolić kilkaset NGOsów. Jeżeli chodzi o wszelkie aktualności to zapraszamy na stronę Akademia Dobrej Komunikacji, gdzie będziemy na bieżąco informować o szkoleniach, tematyce i w jaki sposób można się na nie zapisać.

Czy szkolenia będą tylko i wyłącznie z narzędzi facebooka?

J.T.: – Nie. Zależy nam na przekazywaniu jak najszerszych kompetencji cyfrowych, dlatego w programie szkoleń będzie można znaleźć zarówno porady jak najlepiej tworzyć reklamy na Facebooku, ale również podstawy wykorzystywania innych narzędzi.


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: technologie.ngo.pl
Wyraź opinię 4 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • PR, promocja, wizerunek
  • wspieranie organizacji