Fundacja wykorzystuje wideo 360° do promocji adopcji zwierząt
autor(ka): Filip Żyro
Ogólnopolska akcja Karmimy Psiaki właśnie wypuściła wideo 360°, które pokazuje, jak wygląda psie życie w schronisku i poza nim. Tak stworzona wirtualna rzeczywistość pozwoli każdemu chociaż przez chwilę poczuć i doświadczyć, przez co przechodzi porzucone zwierzę. Wideo ma popularyzować odpowiedzialne adopcje. Materiał jest częścią kampanii 1%, prowadzonej przez Fundację Sarigato i akcję Karmimy Psiaki.

Wideo 360° nie trzeba nikomu przedstawiać, staje się ono coraz bardziej popularne. Co więcej, nie jest już używane tylko przez firmy, aby zrobić wrażenie na klientach i przyciągnąć ich uwagę. Z technologii VR zaczynają korzystać również organizacje charytatywne. Dobrym przykładem może być wykorzystanie tej technologii  Karmimy Psiaki. 

Wideo można obejrzeć zobaczyć tutaj: https://youtu.be/Rn_TkAShhwE.

Jako pierwsza organizacja prozwierzęca w Polsce Karmimy Psiaki sięgnęła po wirtualną rzeczywistość, aby wykorzystać ją w dobrym celu i wpłynąć na świadomość szerszego odbiorcy. Wideo zostało zrealizowane we współpracy z krakowską firmą Multitech, której właściciele - Daniel i Michał, chcieli się zaangażować w pomoc zwierzakom.

"Twórcy wideo chcą pokazać odbiorcom, jak wygląda codzienność bezdomnych zwierząt. Pobyt w schronisku to dla porzuconego Psiaka monotonia, beznadzieja i niepewność. Adopcja natomiast zmienia całe jego życie, daje mu drugą szansę". Taki cel przyświecał organizatorm akcji. Aopcja zwierzęcia musi być odpowiedzialna i przemyślana, a nowi właściciele koniecznie powinni dać „nowemu” czworonogowi czas na dostosowanie się do nowej sytuacji. Dla przygarniętego zwierzęcia adopcja to pozytywna rewolucja i każdy powinien mieć tego świadomość. Przyjmując do domu zwierzaka ze schroniska trzeba stworzyć mu najlepsze warunki i cierpliwie pomagać mu się do nich przyzwyczaić.

Akcja Karmimy Psiaki w swoich działaniach postanowła postawić na innowacje. Niedawno premierę miała aplikacja „Petsbury”, wynik współpracy akcji Karmimy Psiaki i studia Garmory. Gra pozwala użytkownikom założyć wirtualne schronisko i zajmować się zwierzakami – dbać o nie i szukać im nowych domów. „Petsbury” to nie tylko gra, ale również projekt charytatywny. Część dochodów z gry jest przeznaczona dla prawdziwych schronisk, twórcy gry wspierają również akcję Karmimy Psiaki.

Fundacja Sarigato, twórca akcji Karmimy Psiaki, jest organizacją pożytku publicznego.

źródło: informacja prasowa
data publikacji: 2017-04-03
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!